Рівненські і волинські археологи випадково знайшли поховання 17-ого століття, коли обстежували ділянку під майбутній готель. Група вчених копала біля Свято-Троїцького чоловічого монастиря в селі Межиріч Острозького району Рівненської області, - повідомляють Волинські новини з посиланням на Gazetu.ua.
«Це наша перша спільна експедиція з колегами з представниками «Рівненських старожитностей». Разом ми шукали в землі сліди трипільської культури, оскільки ще на початку року тут знаходили уламки давньої кераміки. А замість цього несподівано викопали 400-річне поховання, - розповіли у прес-центрі державного підприємства «Волинські старожитності».
Центральну частину розкопу перетинав фундамент цегляного споруди. Ймовірно, це була каплиця середньовічного часу, про яку немає згадок ні в яких джерелах», - йдеться у Gazeti.ua.
На території каплиці та за її межами виявили 11 скелетів. Всі вони поховані за християнським обрядом - головою на захід. Проте археологи говорять, що на кладовищі пізніше підзахоронюють людей, бо не всі поховання збереглися в цілості. Власне, тільки в одному вдалося зафіксувати залишки дерев'яної труни.
Поряд з могилами знайшли кілька монет, медальйони і хрестик. Медальйони явно належали католикам - на аверсі у одного з них мальтійський хрест, а на звороті - мандрівник-святий. Інший зображає Богородицю з сином.
Монети датовані ще серединою 17-ого сторіччя, це литовські соліди короля Яна II Казимира.
Археологи припускають, що кладовище може тягнутися і далі. Однак воно частково знищено будівлею церковно-парафіяльної школи, яку звели там в 1914 році. Після дослідження скелети були передані монахам для перепоховання за християнським обрядом на території обителі. А знахідки з розкопок з часом передадуть до фондів Острозького історико-культурного заповідника.
До слова, на початку тижня в Рівному біля озера Басів Кут археологи відкопали майстерню бронзового століття. У ній в II-III тисячолітті до нашої ери виготовляли сокири з кременю. Серед знайденого були два уламки бракованих заготовок сокир з кременю, 118 осколків від заготовок, уламки посуду та обух зламаного кам'яної сокири.
Коментарі
коментарів немає