Нещодавно Любомльський районний суд Волинської області засудив трьох шахраїв, які викрадали закордонні паспорти, а потім використовували їхні дані для незаконного перевезення автомобілів з-за кордону на територію України. Однак чоловіки потрапивши під амністію і вирішили подати апеляцію, - інформує «Під прицілом».

Зокрема, один із банди шахраїв шукав громадян України, які мали закордонний паспорт та за грошову винагороду купляв їхні паспорти.

Після цього чоловік та двоє його подільників використовували паспорти та їх дані для організації та здійснення підробки документів для відправлення й отримання товару – автомобілів, які ввозилися в Україну.

Підроблені документи давали змогу групі шахраїв не сплачувати встановлені законодавством податки, збори та інші обов'язкові платежі за розмитнення автомобілів для подальшого вільного їх використання, а також незаконно їх реєструвати.

Відтак, шахраї знайшли чоловіка, який бажав "легко" заробити продавши свій закордонний паспорт та візу. Злочинці заплатили йому бажану суму грошей. Після того, як чужий закордонний паспорт був у зловмисників в руках, ті організували підробку свідоцтва про реєстрацію у Федеративній Республіці Німеччина автомобіля марки «MercedesBenz», який попередньо був придбаний та оформлений на підставну особу.

Один з шахраїв підробив нотаріальну довіреність, в якій чоловік ніби-то дозволив чинити юридичні дії замість нього. З допомогою підробної копії нотаріальної довіреності чоловік отримав довідку про повернення громадянина на проживання в Україну, яка надавала право на оформлення внутрішнього паспорта.

Тож, шахраї з допомогою довідки оформили його тимчасову реєстрацію, отримавши талон реєстрації місця проживання в Україні та заяву для реєстрації за місцем проживання ніби-то від імені чоловіка, якому належав паспорт.

Окрім цього, шахраям було незаконно видано Ківерцівським РВ УМВС України паспорт громадянина України, у який було внесено відмітку про реєстрацію місця проживання.

Тож, для реєстрації автомобіля «MercedesBenz» шахраї організували підробку примірника посвідчення Ягодинської митниці, підчистивши текст про тимчасове ввезення автомобіля терміном на 1 рік з нанесенням нової дописки, яка свідчила про ніби-то розмитнення Ягодинською митницею, із сплатою всіх необхідних митних платежів транспортного засобу.

Згодом вони ж, отримавши незаконний внутрішній паспорт громадянина України, організували підробку відмітки про реєстацію у паспорті, що надало, в подальшому можливість зареєструвати незаконно переміщений автомобіль «MercedesBenz» в органах ВРЕВ у Рівненській області.

Надалі шахраї знайшли ще одну людину, яка продала їм свій паспорт та організували таку ж підробку документів та перевезли автомобіль марки «BMWX5», з Німеччини на Україну.

Так, чоловіків було притягнено до кримінальної відповідальності та присуджено їм покарання у вигляді позбавлення волі на один рік, однак звільнено від відбуття призначеного Любомльським районним судом Волинської області покарання на підставі амністії.

Проте не погоджуючись із вироком суду, прокурор, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції, подав апеляційну скаргу, у якій він вважає, що вирок підлягає скасуванню в частині засудження одного з шахраїв.

Так, прокурор впевнений, що вирок суду встановлений з неправильним застосуванням кримінального закону. Мовляв, особи, які підпадають під дію амністії, повинні бути звільнені від кримінальної відповідальності та вирок суду першої інстанції щодо одного із засуджених треба скасувати й звільнити чоловіка від кримінальної відповідальності.

Також апеляцію подав ще один із засуджених, який просить вирок суду першої інстанції скасувати, а кримінальну справу щодо нього направити на новий судовий розгляд.

Засуджений вважає себе винним у незаконному переміщенні через державний кордон автомобілів з приховуванням від митного контролю, однак звертає увагу суду на протиріччя, які містяться у показаннях свідка, щодо проведення ним впізнання його особи. Зловмисник переконує, що у справі не було допитано усіх свідків.

Відтак, Апеляційний суд Волинської області виніс ухвалу, в якій апеляцію засудженого, який просив скасувати рішення суду першої інстанції, залишили без задоволення. Що ж стосується апеляції прокурора, то його апеляцію вирішено задовольнити. Тож, одного із шахраїв все ж таки вдалося звільнити від кримінальної відповідальності.