Під час сесії Володимир-Волинської районної ради депутат від Фракції ВО «Свобода» направив депутатський запит до голови Володимир-Волинської райдержадміністрації Валентина Скуби з приводу проблеми утилізації відходів «Володимир-Волинської птахофабрики». Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Як повідомляють інформатори: «Хоча основний обов’язок влади – піклування за громаду, проблеми захоронення відходів виробництва ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» можновладці і далі обходять стороною. Напевно тому, що не відчувають стійкого смороду, який поширюється від місця захоронення птахів. Натомість жителі міста та району, особливо у вітряну погоду, змушені затуляти носи.

Допоки влада роками безсило розводила руками, йдучи на дивні домовленості з бізнесом, залишаючи людей наодинці з імовірною екологічною катастрофою, депутати місцевих рад неодноразово проводили обстеження гноєсховища птахофабрики і виявляли, що утилізація залишків загиблої птиці відбувається з грубими порушеннями, а бродячі пси розтягають тушки мертвої птиці по околицях Володимира-Волинського. Це є прямою загрозою епідеміологічній безпеці.

Для влади головне – не екологічний добробут, а гарно написаний і доладно складений папірець-відповідь. А те, що мертвих курей хоронять у шестиметрових ровах і є загроза потрапляння продуктів розпаду у ґрунтові води, та, відповідно, в артезіанські свердловини, з яких володимир-волинці п’ють воду, – річ, схоже, другорядна.

Такою ж другорядною для керівництва птахофабрики, вочевидь, є й та обставина, що спершу «курячі бізнесмени» нарощують виробництво, будуючи все нові і нові курники, а вже згодом готують проекти під можливе будівництво комплексу споруд для прискореного біотермічного компостування посліду та відходів.

Тобто, заробляються гроші, нарощується капітал, а проблема екології, санітарії та інтереси простих людей та їх здоров’я – на задньому плані. Допоки ж можна безкарно чинити екологічне безправ’я за мовчазної згоди чиновників усіх рівнів? На жаль, влада і бізнес, перебуваючи в корупційній єдності, однаково байдужі до екології та життя і здоров’я тисяч людей.

Вважаємо, що перед тим як розбудовувати нові потужності птахофабрики, потрібно подбати про утилізацію відходів. Однак відповідь влади на мій депутатський запит вийшла доволі розмита. Її зміст зводиться до наступного: проблему утилізації відходів планується вирішити у невідомому абстрактному майбутньому шляхом монтажу установки для спалювання. А це з великою ймовірністю може означати, що влада і керівництво фабрики благополучно забуде про неї і продовжуватиме ставити під загрозу здоров’я людей».