Органами прокуратури області проведено перевірки додержання вимог Закону України «Про адміністративні послуги» в діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування. Про це повідомляє прес-служба прокуратури області
Перевірки засвідчили наявність низки порушень прав громадян на безоплатне отримання інформації про адміністративні послуги.
Також, всупереч вимогам цього ж Закону, окремими органами влади створюються додаткові перешкоди в отриманні волинянами адміністративних послуг.
Так, працівниками Турійського районного сектору Управління Державної міграційної служби в області при прийомі заяв про оформлення та видачу документів для виїзду дітей за кордон, окрім документів, передбачених законодавством, вимагали та отримували довідки про відсутність в дітей судимостей.
Подібні порушення мали місце в діяльності Управління міграційної служби в області, ВДАІ Луцького МВ УМВС України в області, Шацької районної державної адміністрації.
Непоодинокими є порушення строків надання адміністративних послуг. 
Окрім того, перевіркою було виявлено порушення ст. 11 Закону щодо справляння плати за надання таких послуг.
Так, згідно закону, надання платних послуг повинно здійснюватись за бажанням та письмовою заявою фізичної особи. Працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану зобов'язані попередити фізичну особу про вартість послуги. 
Однак, працівниками відділів такі вимоги належно не виконувались.
У діяльності відділів РАЦС реєстраційної служби Луцького міського управління юстиції встановлено випадки незаконного стягнення з громадян плати за надання послуги обрядовця при реєстрації народження дітей. Послуга ж при цьому фактично не надавалась. 
Поширеного характеру набули порушення вимог чинного законодавства і в діяльності реєстраційних служб Головного управління юстиції в області.
Для прикладу, опитані прокуратурою області дев’ять жителів міста Луцька та Луцького району пояснили, що для здачі документів на реєстрацію права власності вони займають черги з 24 години, тобто вночі. Реєстратори ж приймають документи лише у 8-12 громадян на день. 
Окрім цього, прийом документів від фізичних осіб посадовими особами реєстраційної служби Луцького РУЮ здійснюється з 9 по 13 годину три дні на тиждень, а не 40 годин, як цього вимагає Закон. 
У реєстраційній службі Луцького МУЮ прийом документів у фізичних осіб проводиться лише два дні на тиждень. У зв’язку з цим заявники змушені звертатися до цих служб по 7-8 разів.
Всього за результатами проведених у поточному році перевірок органами прокуратури області розпочато одне кримінальне провадження, внесено 60 подань, до відповідальності притягнуто 33 посадовців, скасовано два незаконні акти.