У Луцьку вчергове відбувся ярмарок з продажу сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки за участю безпосередніх виробників. Як завжди, ярмарок проводили на вулиці Єршова, поблизу торгового комплексу «Глобус», - інформує «Під прицілом».

Кореспонденти інтернет-видання «Під прицілом» вирішили поспілкуватися із селянами, які прибули на ярмарок, аби дізнатися, чи вважають вони сільське господарство вигідною справою, і чи дбає про них влада.

Тож, одна із продавчинь зауважила, що займатись сільським господарством зараз досить не вигідно.

«Тому що все дорого: насіння, оприскування, мінеральні добрива… Може якісь великі ферми влада підтримує, а от менші господарства – ні. У нас в селі навіть дороги нема, щоби виїхати. Влада не підтримує селян», - наголошує жінка.

А от чоловік, який поряд продавав молоко, звернув увагу на актуальне питання для обласних владців. Уже давно обласні депутати намагаються просунути програму розвитку АПК, згідно якої селянам, які утримують кілька корів видаватимуть доїльні апарати. І скільки б часу цей проект не підтримували, його й надалі намагаються нав’язати.

Тож, чоловік наголосив: «Сказати, що вигідно займатися господарством… ну якийсь мусить бути прибуток, але щоб великий, то ні. Є програма, якщо маєш три корови, тобі дають по сто гривень і доїльні апарати. Я знаю, люди поотримували, але ними не користуються. Питання в тому, що ті апарати не практичні. Корів ними доїти не можна. Є звичайно апарати хороші, але не ті, що дає влада».

Варто зауважити, що один такий доїльний апарат коштує понад 3 тисячі гривень, проте якщо він неякісний, то навіщо ж його пхати селянам, яким він просто не потрібен.

Тож, мабуть до думок звичайних людей потрібно частіше прислухатися владцям. Якщо самі селяни говорять про те, що їх справа не вигідна, то чи довго на самій лише ініціативі протримається сільське господарство.