У США відкрили справу проти українця Михайла Каркоця за військові злочини під час Другої Світової війни, коли він очолював Український легіон самооборони,а пізніше – СС «Галичина». Про це інформує «Волинська правда», з посиланням на ТСН.ua.94-річний Каркоць народився в Луцьку. У 1945 році він емігрував до США, переконавши американську сторону, що не брав участі в бойових діях. Впродовж останніх 60-ти років жив у Міннесоті.

У часи Другої Світової війни, Каркоць був членом ОУН і одним із засновників Українського легіону самооборони, який був сформований розвідувальним підрозділом СС. Пізніше, у 1945-му він допоміг нацистській Німеччині сформувати загін СС «Галичина».

Сам Каркоць описав у своїх мемуарах свою службу в СС «Галичина» і співпрацю з нацистами. Однак, коли його звинуватили в масових розстрілах поляків, почав переконувати, що ніколи не брав до рук зброї і нікого не розстрілював. Втім, його підлеглий Василь Малаженський, який теж служив у СС «Галичина» розповів, що Каркоць віддавав жорстокі накази під час операцій в Польщі.

«У 1944-му він віддав наказ ліквідувати все населення села Хланьов за те, що селяни вбили офіцера СС», - розповів Малажевський.

За словами «товариша по зброї», Каркоць не жалів ні жінок, ні дітей. Крім того, він брав активну участь і командував операціями з придушення повстань у Польщі проти нацистської окупації.

Німецька прокуратура з питань воєнних злочинів почала розслідування проти Каркоця. За словами Томаса Вальтера, який займається розслідуваннями нацистських злочинів, якщо доказів буде достатньо, Німеччина буде просити США передати їх 94-річного командира СС «Галичина» для суду.

До цього часу проти Каркоця не було проведено жодних розслідувань. За словами головного мисливця на нацистів Ізраїлю Єфрама Зурофа, у документах Нацистської Німеччини є докази того, в 1944 році Каркоць отримував заплату від нацистів за свою роботу.

«У США це набагато простіше. Якщо він був командиром нацистського загону, тоді він винен – і нічого думати», – сказав Зуроф.

Попри це Каркоця ще не арештували, а його справа розслідується. Сам колишній командир СС «Галичина» хотів би, щоб його суд проходив у рідній Україні, якщо справа дійде до судового розгляду.