За словами заступника голови Волинської облдержадміністрації Віталій Карпюка бюджет області щороку втрачає через невитребувані паї більше 1 млн. гривень. Про це він заявив під час наради з питань охорони земель державної та комунальної власності, - інформує «Під прицілом».
Вкрай незадовільною виявилася ситуація після перевірки державною інспекцією сільського господарства територій багатьох населених пунктів поблизу обласного центру, де мали місце порушення використання земельних угідь не за цільовим призначення. За його словами, це тягне за собою низку проблем, таких як стихійні сміттєзвалища та пуста казна, адже кожен потенційний орендар може сплачувати 3%.
До чорного списку місць, де діє принцип «сам не гам та й іншому не дам», потрапили такі ради, як Прилуцька, Жидичинська, Озерцівська, Липинська, Боратинська, Маяківська та Гірко-Полонківська. Хоча вільної землі для будь-якого використання тут майже ніколи не має.
Згідно перевірки Державної інспекції сільського господарства, яку проводив керівник Сергій Горбач, в Ківерцівському районі не витребуваними лишаються більше 5,5 тис. га, а в Луцькому районі – більше 1,6 тис. га.
Таким чином, ці землі не використовуються взагалі. Тож поки вони заростають бур’янами - чиновники чекають коли з’явиться відкритий ринок продажу землі та можна буде вільно торгувати нею, а не просто шукати орендарів. Результатом цієї перевірки стали 300 попереджень, виданих власникам паїв, які використовували землю не за цільовим призначенням. Зокрема, дехто з них
спромігся серед житнього поля звести будинок, а от сільські ради мали б контролювати такі випадки.
Виявляється, що взяти в оренду землі навколо Луцька теж проблематично, оскільки договір влада погоджується підписувати максимум на 1 рік. Тож поки що жоден адекватний інвестор не хоче ризикувати та вкладати власні кошти лише на такий короткий термін. Крім того, за словами Віталція Карпюка, сільськи голови можут роздавати вже засіяні паї. Подібне практикують у Гірко-Полонківській сільській раді.
Отже, від сьогодні з невитребуваними паями та використанням землі не за призначенням будуть боротися за схемою «попередження – припис – штраф».
Коментарі
коментарів немає