У прокуратурі м. Луцька проведено міжвідомчу нараду, на якій обговорили стан законності у сфері поводження з відходами на території обласного центру, - повідомляють у прес-службі прокуратури Луцька.
У нараді взяли участь представники влади, місцевого самоврядування та органів контролю. 
Відкриваючи нараду, прокурор міста Луцька Сергій Данілін зауважив, що в умовах сьогодення проблема забруднення навколишнього природного середовища, утворення відходів виробництва та екологічно безпечного поводження з ними набуває для нашого міста особливої гостроти.
Разом з тим, з боку посадових та службових осіб органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та контролю, на які згідно чинного законодавства покладено функцію щодо здійснення контролю за додержанням вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами, нерідко бачимо безвідповідальне ставлення та самоусунення від виконання своїх обов’язків, суто формальний підхід в організації роботи на вказаному напрямі.
Викликала ряд зауважень з боку прокуратури міста робота постійно діючої комісії з питань поводження з відходами, утвореної Луцькою міською радою, адже більше 7 місяців роботи нового складу комісії її засідання не проводились. 
Лише після втручання прокуратури м. Луцька в травні поточного року ініційовано засідання даної комісії, на розгляд якої винесено питання з’ясування причин утворення та заходів задля ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
Виступаючи перед учасниками наради, особливу увагу прокурор обласного центру приділив санітарному стану прибережних та захисних смуг водних об’єктів та Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку.
Звернуто увагу на те, що в прибережно-захисній смузі річки Сапалаївка постійно накопичуються побутові відходи, прибирання яких відбувається 1-2 рази в рік, та й то на усунення порушень, зазначених в документах реагування прокуратури міста і органів контролю.
В ході перевірок прокуратури м. Луцька, проведених упродовж минулого та поточного років, виявлено наявність стихійних сміттєзвалищ на вул. Драгоманова, Караїмській, Конзилевича, Галшки Гулевичівни, Базарна, тощо.
Також на нараді піднято питання видалення, знешкодження та утилізації окремих видів медичних відходів.
Прокурор наголосив учасникам наради на тому, що уповноважені органи та посадові особи, до повноважень яких віднесено здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про відходи, неналежно виконують свої обов’язки. Як наслідок, згадані порушення носять системний характер.
Реагуючи на виявлені порушення законодавства в даній сфері правовідносин прокуратурою міста розпочато одне кримінальне провадження, внесено подання, за результатами розгляду якого до відповідальності притягнуто дві посадові особи органів місцевого самоврядування, до суду подано позов про усунення шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу на суму 3, 4 млн. грн.
За підсумками наради розроблено ряд спільних узгоджених заходів задля посилення подальшої роботи у сфері поводження з відходами.