Волинська столиця робить ставку на туризм. Одна з родзинок нового сезону – знімкування з птахом-хижаком у Луцькому замку. Кримчанина Олексія Тихонюка і його Ахіллеса запросило до Луцька керівництво історико-культурного заповідника «Старе місто». Пташеняті трохи більше, ніж рік, а з вигляду і не скажеш: розмах крил – метр і двадцять сантиметрів, - пише Слово Волині.

Олексій Тихонюк – член клубу «Жива фортеця». Там хлопці дресирують тварин і працюють із ними. Луцький замок для Олексія і Ахіллеса став першим місцем роботи. Його товариші поїхали в Кам’янець-Подільський, Хотин та Мукачево. 

Ахіллес для сімферопольця – найдорожча істота на Землі. Хлопчина ж для птаха – родина, рятівник, вірний друг. 

– Птахи-хижаки із свого виводку вибирають найсильнішого, – каже хлопчина. – Виживає одне, а якщо поталанить, двоє пташенят. Ахіллеса мама викинула із гнізда. Його знайшли в горах біля села Перевальне, що неподалік від Сімферополя і принесли мені. Було це рік і два місяці тому. Тритижневе пташа було завбільшки з голуба чи маленьку курочку. Нині птах важить три кілограми. У три він стане дорослим і важитиме всі дев’ять, а розмах крил буде два метри двадцять сантиметрів. 

Олексій виходив Ахіллеса, годуючи з рук. Нині цей красень за одне частування з’їдає майже півтора кілограма будь-якого м’яса. Найбільше смакує річкова риба. Живе орлан у спеціально облаштованому вольєрі на подвір’ї в Олексія. 

Ахілес – це не перша пташка, врятована хлопцем. На старому горіхові біля його будинку майже п`ятнадцять гнізд голубів. Він вилікував їх і випустив, а вони з вдячності лишилися. 

– Я з п’яти років із мисливцями на полювання ходив, знаю як поводитися з птахами та й взагалі з тваринами. У мене вдома пес-дворняга 16 років живе. Коли приїжджаю, він плаче, – каже хлопчина і сам ледь стримує сльози. 

Олексій переконаний, що дружба з твариною має найвищу пробу, бо вони віддані. Хлопець впевнений, що його пташка завжди повернеться. Адже навіть мисливські соколи в 90% випадків повертаються до своїх господарів, а орлани прилітають назад завжди. Орлан-білохвост – найрозумніша птаха зі всіх пернатих хижаків. 

– Ахіллес – вірний друг, він не зрадить, – розповідає кримчанин. – Я навчив його всьому, чого хотів. Міг би зробити з нього мисливця, але не хочу, щоб був агресивний. Ми працюємо з людьми… Ахіллес добрий, грайливий, слухняний, але це до пори до часу, допоки не дозволяє собі зайвого. Та й не варто, бо сила стискання одного кігтя в дорослого орлана на полюванні – 80 кілограмів. Але Ахіллес не агресивний, тому і безпечний. 

Вони розуміють один одного із півслова, поруху, ба, навіть погляду. Олексій знає, що коли Ахіллес знервований, то врізнобіч крутить головою, йому добре – заплющує очі, а хоче погратися, то смикає за одяг. Коли Ахіллес надто активний, Олексій везе його в поле, де багато простору та воля. Якщо хлопцеві на душі зле, птах це відчує навіть на відстані. Вони, як одне ціле. Олексієві не раз пропонували за Ахіллеса кругленькі суми, та він завжди каже: «Ні!» 

– Він для мене безцінний, – безапеляційно заявляє хлопець. 
Волинь Олексієві сподобалася, він зізнався, що зауважив наскільки тут відкриті люди, які нікуди не поспішають, тихі, спокійні та лояльні. Полонив його і Луцький замок… 
Гостюватимуть у Луцьку Олексій і Ахіллес до жовтня, а потім повернуться додому. І хтозна, можливо наступного року добрий птах-велетень знову охоронятиме спокій і тишу замку Любарта.