Сьогодні Господарський суд Волинської області розглянув справу за позовом ВАТ «Володимир-Волинське підприємство «Родючість», яке просить суд визнати укладений між ним та Володимир-Волинською міською радою договір оренди земельної ділянки недійсним, - інформує «Під прицілом».

Так, позивач впевнений, що укладений договір оренди земельної ділянки укладений з безліччю неточностей та розбіжностей, тому його слід скасувати.

За словами позивача, в договорі відсутні обов’язкові додатки, такі як акт визнання меж земельної ділянки, акт прийому-приймання передачі землі в оренду. Мовляв, умови його взагалі не відповідають дійсності.

Також директор підприємства стверджує, що на договорі немає підпису міського голови Володимира-Волинського, а лише факсиміле, що робить його недійсним.

Зокрема, за словами керівника ВАТ «Володимир-Волинське підприємство «Родючість» договір оренди взагалі укладати не потрібно було, адже ще з 80-х років спірна земельна ділянка перейшла в їхнє постійне користування. Щоправда, як виявилося, згодом земля надавалася, як землі промислового використання.

Хоча варто звернути увагу на те, що підприємство займається виключно сільськогосподарською діяльністю.

Проте у 2001 році підприємство подало до міської ради проект рішення, в якому хотіло уточнити межі території, які відійшли їм на постійне користування

У відповідь, за словами керівника підприємства, вони отримали лише претензії, що вони не мають жодного права на спірну земельну ділянку і підприємство, буцімто, під тиском міської ради було змушене підписати договір оренди землі.

Однак коли підписувався договір оренди, то цільове призначення землі ніби було визначено неправильно і замість сільськогосподарського призначення, вона й надалі відносилося до промислової.

Коли ж керівництво підприємства «Родючість» захотіло змінити цільове призначення земельної ділянки, то їм розповіли, що це неможливо, адже на території Володимира-Волинського наразі немає земель, які можна було б віднести до сільськогосподарського призначення.

«Міській раді вигідно таке, бо оренда плата відповідно зростає в кілька разів, коли ми платимо не за сільськогосподарську землю, а за промислову», - бідкається керівник підприємства Володимир Савчук.

За словами директора, ціна оренди становить 300 тисяч і вони просто не в змозі сплачувати таку суму грошей та змушені будуть просто ліквідуватися.

Тож, позивач хоче змінити цільове призначення землі та відповідно визнати недійсним договір земельної ділянки й укласти інший.

В свою чергу, представник Володимир-Волинської міської ради запевняє, що договір оренди повністю законний і містить всі документи, щоправда деякі з них позивач сам відмовився підписувати, доки йому не змінять цільове призначення ділянки. Земля наразі використовується підприємством, а змінити цільове призначення вони просто не мають повноважень.

Суддя взагалі запропонував сторонам мирно врегулювати питання, а не через суд, однак обидві сторони й надалі продовжували суперечку.

Так, Господарський суд вирішив оголосити перерву, аби детальніше ознайомитися з документами та 26 червня все ж поставити крапку в спірному питанні, яке виникло між ВАТ «Володимир-Волинського підприємства «Родючість» та Володимир-Волинською міською радою.