Апеляційний суд Волинської області змінив запобіжний захід для розбійної групи з тримання під вартою на підписку про невиїзд, – повідомляє «Під прицілом».

В період 2004-2011 років, діючи у складі стійкої організованої злочинної групи, під приводом надання так званого «кримінального даху» за безперешкодне зайняття підприємницькою діяльністю методом психологічного тиску, залякувань та застосування фізичного насильства, 4 молодики вимагали гроші та майно у мешканців міста Нововолинська.

Організатор кримінального угрупування підібрав в якості безпосередніх виконавців в м. Нововолинську фізично добре розвинутих, тренованих та перевірених осіб, серед яких були такі, що раніше притягалися до кримінальної відповідальності за насильницькі і корисливі злочини.

Саме він розробив тактику та способи вчинення злочинів, розподілив між учасниками організованої групи ролі, організовував приховування злочинної діяльності, забезпечував зв'язок з правоохоронними органами та представниками влади і місцевого самоврядування, що тривалий час унеможливлювало викриття даного кримінального угрупування.

Так, група злочинців вимагала протягом трьох місяців від підприємця припинити відстоювання своїх майнових прав щодо володіння належної йому дерев'яної прибудови до будинку. За відмову виконувати «прохання», обіцяли битою зламати ноги. Наступною вимогою до підприємця стала – сплата 200 доларів, які той ніби-то був винен за двигун.

У іншого потерпілого злочинна група вимагала щомісячно по 250 євро за діяльність відкритого потерпілим магазину та по ящику цигарок за діяльність встановлених і діючих у м. Нововолинську кавових автоматів. Коли підприємець відмовився виконувати умови, то йому було нанесено удар кулаком в обличчя, а ще через місяць –  нанесено удари ногами в голову та тулуб. Не маючи змоги сплачувати суми коштів та товари, реально побоюючись виконання заявлених вимагачами погроз, потерпілий був змушений переховуватись від них та виїхати за межі України.

В 2010 році злочинна група почала вимагати 20 тисяч гривень у мешканця Нововолинська за проведення останнім будівельних робіт.

Іншому потерпілому було нанесено тілесних ушкоджень за те, що він не хотів передавати грошові кошти за право безперешкодного виготовленням панелей під ванну.  Реально побоюючись за свою безпеку і безпеку своїх рідних, потерпілий передав грошові кошти в сумі 2  000 євро, припинив свою господарську діяльність і був змушений виїхати за межі міста.

Крім того, у одного з членів кримінального угрупування під час обшуку помешкання було знайдено п'ять електродетонаторів промислового виготовлення ЕД-КЗ-ПМ, що відносяться до вибухових пристроїв і є засобами підриву та вибухову речовину бризантної дії на основі тротилу та нітрату амонію, ймовірно «Амоніт», вагою 279,42 г., на зберігання яких він не мав дозволу.

Через те, що судом першої інстанції не було взято до уваги порушення під час проведення досудового слідства, то справу направили до Апеляційного суду. Так, нікому з підсудних та захисників слідчим не було надано для ознайомлення записи телефонних розмов, які були записані в результаті проведення негласних слідчих дій. Під час проведення обшуків у помешканнях підсудних понятими були працівники міліції. Як результат, вирок Нововолинського міського суду скасували, а справу направили на новий судовий розгляд в той же суд в іншому складі. Запобіжний захід підсудним змінили з тримання під вартою на підписку про невиїзд, звільнивши їх з-під варти в залі суду.