У Волинській області чоловік побив дружину через те, що вона не зварила їсти, - про це пише ТРК «Аверс».

Як стало відомо, чоловік прийшов додому з роботи, а вечерю ніхто не приготував, натомість дружина - напідпитку. Глава сім’ї  взявся виховувати свою другу половину кулаками. Як результат - в потерпілої зламані два ребра, закрита травма живота, численні синці та забої.

Днями домашнього забіяку судили, а жінка, яка постраждала від кулаків благовірного, захищала його.

Статистика насилля у сім’ї невтішна. З початку 2013-го року у спеціалістів Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на обліку перебувають вісімдесят вісім сімей, де трапляються бійки. Але ці цифри швидше за все неточні. Психологи переконують - більшість ситуацій замовчується. Найчастіше від руки сімейного кривдника страждає слабка стать.

Заступник директора Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Максим’як розповіла: «Здебільшого, практично у 95 випадках жертвою дійсно є жінка. І головний мотив, який спонукає все ж таки не звертатися до відповідних служб у ту ж міліцію, чи ще до яких інших інстанцій, які б могли надати їй юридичну допомогу чи психологічну допомогу, це є те, що вона вважає себе залежною від чоловіка у матеріальному плані , а також боїться загального осуду».

Як зазначають психологи, жінки, які замовчують насильство у сім’ї, керуються найрізноманітнішими стереотипами. Вони бояться покинути кривдника, бо у них спільне житло,  діти, та й чоловік, який не є, але законний. Варто зазначити, що у всіх сім’ях, де є насильство, найбільше страждають діти. В подальшому це відображається на їхній поведінці в суспільстві, а згодом - у власній сім’ї. Зокрема, останнім часом спостерігається тенденція, що дорослі сини б’ють своїх матерів. У таких випадках, як правило, прикладом став батько, що дозволяв при дитині піднімати руку на жінку.

Між тим, спеціалісти стверджують - насильство буває не тільки у неблагополучних сім’ях, а й у цілком забезпечених. Крім рукоприкладства, у сім’ях буває психологічне, і навіть, економічне насильство.

Директор Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги Наталія Мишко з цього приводу зазначила: «От виділяє їй кошти, за які вона повинна прозвітувати, принести чеки. І він їй може розказувати: а для чого це ти цю річ купила дорожче, а цю дешевше? Ти витрачаєш кошти, ти ніде не працюєш, я мушу заробляти і утримувати сім’ю. Психологічне - це коли приниження гідності, гендерна нерівність».

Для тих, хто постраждав від насильства в сім’ї, на Волині діє спеціальний центр соціально-психологічної допомоги. Туди можуть звернутися всі, хто опинився в складних життєвих обставинах. Постаждалим там допомагають не тільки морально, а й забезпечують житлом на три місяці. Кажуть - проживання безкоштовне. Притулок собі тут можуть знайти навіть мами із дітками. Особи можуть звернутися як і особисто, так за направленням будь-якого органу виконавчої влади.

До прикладу чоловікові, який за неприготовану вечерю побив свою дружину, присудили три роки умовного покарання. Він щиро каявся та й дружина запевнила, що пробачила його. Проте, психологи запевняють, ті, хто вже раз підняв руку на жінку, і надалі буде це практикувати.