Секретар Володимир-Волинської міської ради, заступник міського голови Олег Свідерський 10 днів пробув у США, де знаймовився з місцевим самоврядуванням, - пише ВолиьPost.
"Вашингтон здивував мене тим, що він увесь з бетону і скла, там дуже багато музеїв, державних установ, але мінімум населення. По прильоту в США наша група з України (близько 40 чоловік) була роз’єднана, по декілька чоловік розвезли по різних штатах. Ми зустрічалися з конгресменами, сенаторами, із представниками політичних партій, громадських організацій, приймаючих міст, міст-партнерів, з керівниками округу та штату. Крім того, у столиці брали участь в орієнтаційних семінарах, де нам розповідали про державний устрій у Сполучених Штатах, була екскурсія автобусом по місту", - цитує його Місто Вечірнє.
З його слів, місто Вашингтон не належить до жодного штату, це окремий округ.
"Після дводенного перебування у столиці США наша група переїхала до міста Шарлот, штат Північна Кароліна, населення якого складає близько півтора мільйона. Воно є другим, після Нью-Йорка, банківським фінансовим центром. Дуже великий тут за потужністю міжнародний аеропорт. Місто колись було засноване німецькою королевою Шарлоттою, через те, напевно, тут зараз чимало підприємств з німецьким капіталом. Центр міста – офісні та торгівельні приміщення, а жителі стараються поселитися на його окраїнах у власних будиночках, подалі від центру. Зараз тут міська влада різними способами намагається переманити людей для проживання у центр Шарлота, бо дуже завантажені транспортом дороги, по яких добираються американці до своїх робочих місць", - розповів Свідерський.
"Що характерно для американських міських рад? Їхня структура, будова, штат можуть різнитися від іншого міста і штату, в якому знаходяться. Є, наприклад, такі міста як Чикаго, Даллас, Нью-Йорк, де міська рада наділена всіма повноваженнями, у Шарлоті зокрема такі повноваження обмежені. На 700-тисячне місто тут лише 11 депутатів. Мера обирають усім містом на термін два роки, але багато американців, з якими ми зустрічалися, казали, що то замалий строк і досить незручно для Шарлота. Міська рада в такому випадку не налаштована на довшу у часі роботу", - продовжує чиновник.
Свідерський стверджує, що в американських містах мер виконує тільки представницькі функції: представляє місто у зовнішньоекономічних відносинах, у міжнародному співробітництві.
"І все. Господарством міста він не керує. Для цього є менеджер, кандидатура якого подається на затвердження міській раді мером. Питання медицини і освіти не відносяться до повноважень мера. Це повноваження штату. До сфери відповідальності міської ради відноситься і департамент поліції, пожежної частини. У місті Шарлот декілька вулиць об’єднуються під загальною назвою "Віліч" - село. На всі ці будинки є один басейн, дитячий майданчик. Щокварталу вони сплачують 300 доларів на утримання цієї території. Будинки там без систем опалення, дуже тонкі стіни, бо в штаті Північна Кароліна досить тепло. Але старі будинки переважно з каменю або цегли. Загорож майже немає. Там дуже рідко випадає сніг, але якщо й випаде, то це паралізує все місто: не працюють школи, державні установи, всі підприємства закриваються, рух призупиняється, бо американці бояться їздити по снігу", - каже посадовець.
Під час візиту в США чиновник жив в американській сім'ї, щоб побачити країну зсередини.
"Я проживав у молодій сім’ї Денні і Крісті Міллер. Чоловік – підприємець, обслуговує кисневі установки в лікарнях, яких налічується у місті п’ять. Дружина працює у нього, тому у неї тільки частково завантажений день, вона більше часу приділяє дочці, яку возить у школу (тут спеціальний пропускний режим) і на заняття у різноманітних секціях. Дівчинка танцює, займається аеробікою, плаває, грає на барабанах, на піаніно, малює, грає в теніс та гольф. У дітей у США дуже великі права. Якщо ви вдарили дитину чи образили і про це почули сусіди, вони обов’язково подзвонять у поліцію. Поскаржитися на батьків можуть і самі діти, їм постійно роздають листівки, на яких знаходяться номери телефонів, куди потрібно дзвонити", - повідав він.
Волинський чиновник 10 днів знайомився з самоврядуванням США
четвер, 20.06.13 10:33Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає