Наркоманами на Волині стають вже з молодшого віку. Про це стало відомо під час прес-конференції, присвяченій Міжнародному дню боротьби зі зловживанням наркотиків, 25 червня, - пишуть Волинські новини.
Наркологічна захворюваність у Волинській області за 3 місяці 2013 року становить 24,62 випадків на 100 тисяч населення. Так, протягом 3 останніх років цей показник збільшився на 5,2%.
Найвища наркологічна захворюваність у І кварталі цього року зареєстрували у Луцькому, Шацькому та Володимир-Волинському районах. Найнижча ж – у Турійському, Горохівському та Любомльському районах області.
Як розповів лікар-нарколог обласного наркодиспансеру Ігор Штолін, наркоманами стають все з молодшого віку. Так, траплялися випадки, коли на Волині наркотики «пробували» у віці 12-14 років. Найпоширенішими наркотичними речовинами серед молоді назвали канабіоіди, стимулятори, зокрема, - екстазі, амфетамін.
За словами головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Миколи Дацюка, для боротьби із явищем наркоманії використовують різні засоби.
Найбільш поширеним серед них є замісна терапія. Так, щоденно у закладі її отримують 60 людей.
«Доза не збільшується, а поступово зменшується», - зауважив також головний лікар наркодиспансера.
Надання цієї допомоги планують «розширити» і дати можливість приймати замісну терапію у Ківерцівському районі, де, за словами Миколи Дацюка, є осередки серед людей «певної національності», які вживають та розповсюджують наркотики.
Окрім замісної терапії, у наркодиспансері можна отримати допомогу психолога. Наразі у закладі працюють 3 таких спеціалісти.
Коментарі
коментарів немає