Питання про усунення недоліків формування державного замовлення на підготовку робітничих кадрів та ліквідацію диспропорції на ринку праці Волині порушили сьогодні на засіданні Волинського обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Зокрема, це питання особливо актуальне для професійно-технічної галузі, - інформує «Під прицілом».
Як повідомив начальник управління науки і освіти облдержадміністрації Олександр Хомич, на початок 2013 року за рахунок коштів державного бюджету професійну підготовку працівників технічних спеціальностей здійснювали 19 професійно-технічних закладів, безпосередньо підпорядкованих управлінню освіти і науки і 3 навчальні заклади, які є структурними підрозділами вищих навчальних закладів.
Олександр Хомич додав, що в межах області постійно проводять моніторинг ринку праці. У результаті такого моніторингу, протягом останніх трьох років припинено або зменшено обсяги підготовки спеціалістів більш ніж 10 професій, які перестали користуватися попитом на ринку праці області (оператор копм’ютерного набору, секретар керівника, тракторист-машиніст широкого профілю, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних тощо).
Натомість, готують кваліфікованих працівників за новими професіями: монтажник систем утеплення будівель, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, слюсар з механоскладальних робіт, оператор поштового зв’язку та інші.
У свою чергу, голова обласного управління роботодавців Володимир Цибульський розповів, що на власному досвіді зіткнувся з проблемою відсутності на Волині висококваліфікованих електроніків. У зв’язку з цим своїх підопічних він змушений відправляти на навчання до Німеччини. Для уникнення такої ситуації Володимир Цибульський запропонував начальнику управління науки і освіти облдержадміністрації Олександру Хомичу звернути увагу не лише на теоретичні, а й на практичні методи навчання майбутніх спеціалістів.
Коментарі
коментарів немає