На території поблизу парку на 40 кварталі Луцька, поблизу університету «Україна» готують площу для будівництва храму УПЦ Московського патріархату, - пише Волиньпост.

Тут тривають роботи з облаштування території під забудову: вирубують дерева та встановлюють паркан.  

«Ми 10 років чекали на те, щоб отримати цю територію і розпочати будівництво храму. Тепер ми, нарешті, її отримали. У нас є всі необхідні документи, які дозволяють почати будівництво, зокрема, дозвіл на зрубування дерев на території під забудову, дозвіл на початок будівельних робіт» - говорить настоятель храму протоієрей Володимир Літвенчук. 

Після облаштування, територію освятять і розпочнуть будівництво храму, каже священик. 

Окрім того, священик повідомив: уже двічі – у ніч на середу, 26 та на четвер, 27 червня невідомі нищили сітчату металеву огороджу. Працівники ставили нову. 

«Я не знаю, хто це міг зробити, можливо у когось є свої інтереси на цю територію», - Володимир Літвенчук.

До цього прихожани церкви протягом десяти років збирались у приміщенні Волинського шовкового комбінату, що на вул. Карбишева. Де є спеціально облаштована кімната, яка ледве вміщує сотню людей. 

«Всі ці роки церква функціонувала в цьому маленькому приміщенні. На Трійцю тут теж проводилось богослужіння, прийшло багато людей, було дуже тісно і спекотно. В таких умовах ми живемо з початку 2000-х, як тільки відкрили це приміщення», - розповідає настоятель храму. 

Територія будівництва займає 0,467 гектара. Площа майбутнього храму - 12x12 м. Церква уже й має адресу: вул. Конякіна, 1-В.

Священик демонструє документи і переконує, що будівництво ведеться з дотриманням усіх норм і правил.

До слова, у відносній близькості до місця будівництва цієї церкви храм з такою ж назвою будує громада УПЦ Київського патріархату. Це будівництво триває уже 5-й рік.

Заступник головного архітектора міста Ярослав Матвіїв запевняє, що церква буде зводитися не на території парку.

«Згідно зі старим і новим генеральними планами ця територія є місцем громадської забудови. Це не є територія парку, тому ми погодили зведення там храму. Хоча раніше, коли ще функціонував Волинський шовковий комбінат, будь-яке будівництво на тій території було забороненим», - розповів Ярослав Матвіїв.

Настоятель храму запевняє: хоч спочатку працівники і вимушені були зрізати дерева на місці будівництва, зате потім територію облагородять. «Коли храм врешті збудують, ми облагородимо територію навколо: посадимо невисокі туї і прокладемо доріжки», - запевняє настоятель храму.