У стінах волинського «білого дому» відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня архітектури України. Про це інформує «Волинська правда».

Заступник голови Волинської ОДА Олександр Курилюк був радий такій зустрічі. Також зазначив, що на Волині діє 76 ліцензованих архітектурних організацій, 37 волинських архітекторів є членами відповідної національної спілки. «Волинські архітектори – це команда професіоналів», – зауважив чиновник. Переконаний, що волинські архітектори намагаються йти у ногу із часом, змінюючи обличчя міст та сіл. Курилюк підкреслив: у кожному проекті є якась «родзинка», а ще волинські архітектори опікуються проектом від задуму до втілення у життя.

За останні три роки на Волині зроблені фундаментальні для архітектури речі, такі як Генлани Луцька та міст обласного значення, зонування території (яке фактично завершене), детальні плани кількох територій. На сьогодні триває робота над векторними картами території, яку сподіваються завершити найближчим часом.

Чиновник вважає, що на Волині слід продовжувати традиції та архітектурні школи. Нагадав  Курилюк і про те, що проекти з Волині часто стають лауреатами конкурсу професійної майстерності «Кришталева цеглина».

Наостанок Олександр Курилюк побажав, щоб роботи волинських архітекторів радували око, як бахчисарайський фонтан, стояли довго, як Китайська стіна, та були такими ж міцними, як єгипетські піраміди.

Заступник голови Волинської обласної ради Юрій Лобач подякував архітекторам за кропітку та наполегливу працю, що потрібна людям.

Лариса Соколовська, заступник Луцького міського голови, побажала архітекторам бюджетних коштів та багатих інвесторів для втілення проектів у життя, стабільності законодавства в нашій країні. 

Від представників влади двом десяткам архітекторів дісталися різноманітні нагороди, відзнаки та квіти.

Головний архітектор Луцька Юрій Казмірук зауважив, що на будівничих покладена висока відповідальність і обов’язок будувати міцну українську державу. "Лікар може похоронити свою помилку, а архітектор – лише обвити її плющем. Бажаю, щоб вам не було соромно за свої творіння перед нащадками," - завершив промову Казмірук..