Перший заступник прокурора Шевченківського районного міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства інфраструктури України та УДППЗ «Укрпошта» подали позов до Господарського суду Волинської області на луцьку компанію «Континент Нафто Трейд». Однак один з позивачів відмовився від позовних вимог, - повідомляє «Під прицілом».

Зокрема, столичний прокурор просить суд визнати недійсним один із пунктів договору купівлі-продажу, який був укладений між Українським державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта» та ТзОВ «Континент Нафто Трейд».

Так, за договором луцька компанія постачала УДППЗ «Укрпошта» нафтопродукти: бензин та дизельне паливо для обслуговування службових автомобілів «Укрпошти». Договір було укладено на основі тендерних торгів по закупівлі, які виграла компанія «Континент Нафто Трейд».

Тож, на сторону позивача прокуратура вирішила додати ще УДППЗ «Укрпошта», яке власне й укладало спірний договір з компанією.

Окрім скасування договору позивачі хочуть стягнути з ТзОВ «Континент Нафто Трейд» 1 222 370 гривень безпідставно отриманих грошей.

Прокурор намагається пояснити, що окремі пункти договору потрібно визнати недійсними з моменту його укладання, адже в ньому, прокурорською перевіркою, ще в грудні минулого року, було виявлено безліч розбіжностей, які не відповідають вимогам Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти.

Також відомо що, понад 1,2 мільйона гривень – це різниця між встановленою вартістю паливно-мастильних матеріалів, який було визначено тендерною документацією і договором про закупівлю та їх не можна було змінювати.

Однак, на думку прокурора, «Континент Нафто Трейд» незаконно змінив суму вказаних грошей, чим завищив ціну більше ніж на 1,2 мільйона гривень.

Сьогодні ж на судовому засідання працівниця УДППЗ «Укрпошта» здивувала прокурора тим, що повністю заперечила позовним вимогам прокуратури та попросила взагалі відмовити в позові.

Зокрема, за словами жінки договір повністю законний, не порушувався і не містить жодних невідповідностей, а суму було дійсно змінено, однак за ініціативи обох сторін. Як виявилося при укладанні договору сторони домовилися, що через 105 днів ціну можна буде збільшити або ж зменшити.

Вочевидь луцька компанія дійсно вирішила не прогавити такий шанс та збільшити ціну.

Окрім цього представниця позивача, яка відмовилась від позовних вимог прокуратури обурилася, що нараховані понад 1,2 мільйона зайвих гривень неправильно нараховані і взагалі про жодну перевірку з прокуратури на їхньому підприємстві вона не знає.

Так, позивач просить суд зобов’язати прокуратуру надати рахунки за якими проводилася перевірка та було виявлено порушення в договорі. Окрім цього представниця прокуратури подала усне клопотання, в якому просила відкласти розгляд справи.

В свою чергу представниця відповідача також заперечила позов та бідкалась, що договір вони виконували чесно. Товару було поставлено на 36,3 мільйона гривень, як і було передбачено укладеним договором, і мовляв жодних лишніх грошей вони не отримували.

Відтак, суд вирішив перенести справу на інший день та зобов’язав представницю прокуратури надати матеріали прокурорської перевірки для УДППЗ «Укрпошта».