Жінку, яка обіймала посаду державного нотаріуса Нововолинської державної наторіальної контори, суд повинен був обвинуватити в тому, що вона склала фальшиве свідоцтво про право на спадщину. Проте судді вирішили "приписати" жінці не той злочин, - інформує «Під прицілом».

Зокрема, підсудна написала, що її знайомий ніби-то успадковує 1\2 частину квартири, не враховуючи частки у спадщині ще одного спадкоємця.

На підставі свідоцтва на право спадщини держслужбовиця видала підроблений договір дарування квартири й завірила його своїм підписом і гербовою печаткою.

Тож, жінку було притягнуто до відповідальності, але суд звільнив обвинувачену від кримінальної відповідальності, а у зв’язку з дійовим каяттям кримінальну справу закрив.

Однак звільнена жінка з обуренням подала заяву до Апеляційного суду Волинської області.

Як виявилося, суд звільнив жінку від кримінальної відповідальності передбаченої статтею 385 КК України (відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов’язків). Коли ж обвинувачена побачила постанову суду, то її це дуже здивувало, адже наскільки їй відомо, то на неї намагалися «повісити» статтю 358 КК України (підробка документів).

Окрім того, вона запевняє, що про час і місце судового слухання їй ніхто не повідомив і обвинувачена не було присутня під час винесення постанови, тому не могла щиро покаятися та посприяти слідству.

Що ж стосується підробки документів, то жінка запевняє, що ніяких фальшивих свідоцтв вона не видавала і тому просить постанову суду скасувати та напривити на новий розгляд.

Тож, Апеляційний суд вирішив все ж таки розібратися, чи служителі Феміди переплутали рішення чи жінка не знає, який вона вчинила злочин.

Відтак, апеляцію "обуреної" суд задовольнив, а постанову Нововолинського  міського суду, якою жінку звільнили від покарання, направив на новий судовий розгляд.