Волинь – у числі п’яти регіонів України, які, не будучи пілотними, можуть ще цьогоріч приєднатися до реалізації Національного проекту «Вчасна допомога». А це означає, що область має можливість отримати сучасне обладнання для центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а  також фінансування, – інформує прес-служба облдержадміністрації.

Про це повідомила сьогодні під час відеоселекторної наради перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова. «Все буде залежати від готовності приміщення для центру екстреної медичної допомоги, відповідності його потрібним стандартам. Тому я прошу регіони активізуватися», – зазначила Акімова.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк поінформував, що майбутній єдиний диспетчерський центр готовий на 95%. «Прокладено дві лінії оптико-волоконного зв’язку, встановлено дизель-генератор, обладнання для кондиціонування. Усі роботи виконувались за кошти обласного бюджету, вкладено близько 5 млн грн. Фактично ми готові прийняти обладнання зі столиці й сподіваємося, що це станеться ще цьогоріч. Адже наше завдання – вчасно надавати людям якісні медичні послуги, це визначено в соціальних ініціативах Президента України Віктора Януковича», – підкреслив він.

Олександр Курилюк звернув увагу й на нещодавнє придбання п’яти сучасних автівок швидкої допомоги за позабюджетні кошти.

 «Загалом же в нас є 105 автомобілів, працює 41 бригада, понад 1000 людей персоналу, які пройшли потрібне навчання. Наші «швидкі» вкладаються в нормативи доїзду на виклики та завдяки підтримці Президента України й Уряду повністю забезпечені необхідними ліками для надання невідкладної допомоги й підтримки життєдіяльності.  Уся система буде скоординована й працюватиме насамперед для пацієнта», – наголосив заступник голови облдержадміністрації.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова схвально відгукнулася про ситуацію у нашій області та нагадала про потребу сертифікації приміщення відповідними службами.

Нагадаймо, що Національний проект «Вчасна допомога» передбачає впровадження  нової системи надання екстреної медичної допомоги, зокрема створення єдиної регіональної диспетчерської із сучасними телекомунікаційними системами зв’язку, принципово новим рівнем супроводу бригад, можливостями всебічного контролю та своєчасної допомоги медичному персоналу у складних ситуаціях.