Рожищанський районний суд Волинської області визнав винною екс-бухгалтера ТзОВ «Феміда-інтер» та одночасно одну із засновників за те, що вона сфальсифікувала документи, аби отримати кредит для фірми, - інформує «Під прицілом».
Так, засуджена створила фіктивну видимість активної фінансово-господарської діяльності товариства завищивши обсяги діяльності фірми.
Зокрема, підписувала документи фінансової звітності товариства та завищувала розміри доходу від реалізації продукції у порівнянні з отриманими доходами, які декларувались товариством в деклараціях з податку на прибуток підприємства, що подавались до Луцької ОДПІ.
В бухгалтерський облік «Звіт про фінансові результати» було внесено розбіжності на 6 214 132 гривень.
Документи фінансової звітності, що містили неправдиві відомості, були підписані підсудною та завірені печаткою фірми «Феміда-Інтер», надалі подані до Головного управління статистики у Волинській області.
Згодом жінка з метою отримати кредит надала фальшиві документи щодо обсягів доходів фірми банку. В результаті, між ПАТ КБ «Надра» та ТОВ фірма «Феміда-інтер» було укладено кредитні угоди та отримано кредит в розмірі 71 646 373 гривні.
В подальшому фірма не повертала кредит й через це, ПАТ КБ «Надра» зазнав збитків на суму 69 864 889 гривень.
Також жінку обвинувачували у тому, що вона, будучи службовою особою, вчинила замах на незаконне заволодіння коштами з державного бюджету в сумі 666 666 гривень.
Зокрема, органами досудового слідства було встановлено, що між ТОВ «МЖК «Конкріт» ЛТД та «FMC Tecnologies Italia S.p.A» було підписано протокол, відповідно до якого ТОВ «МЖК «Конкріт» ЛТД пропонувало «FMC Tecnologies Italia S.p.A» при підписанні відповідної угоди здійснювати прямі поставки «другій стороні» - ТзОВ «МЖК «Конкріт» ЛТД. А саме: обладнання для виготовлення фруктових пюре та соків.
Також між ТОВ «МЖК «Конкріт» ЛТД та ТОВ «Оптіма» було укладено договір купівлі-продажу відповідно до умов якого ТОВ «МЖК» «Конкріт» ЛТД зобов'язувалось передати у власність ТОВ «Оптіма» обладнання для консервного заводу, лінію для приготування фруктового пюре та нектарів на загальну суму 6 550 000 гривень.
Окрім цього, між ТОВ «Оптіма» та ТОВ фірма «Феміда-Інтер» було укладено договір купівлі-продажу, відповідно до якого ТОВ «Оптіма» зобов'язалось передати у власність ТОВ фірма «Феміда-Інтер» обладнання для виробництва фруктового пюре та нектарів на загальну суму 6 550 000 гривень, яке попередньо мало бути придбане у ТОВ «МЖК» Конкріт» ЛТД.
При цьому, сторони обвинувачення доводили, що підсудна певний час була головним бухгалтером на ТОВ «МЖК «Конкріт» ЛТД та одночасно головним бухгалтером ТОВ фірма «Феміда-Інтер».
Тож, знаючи про факт укладання вищезазначених договорів й розуміючи, що кошти, перераховані фірмою «Феміда-Інтер» на ТОВ «Оптіма» та в подальшому на ТОВ «МЖК «Конкріт» ЛТД, згідно договорів, не будуть перераховані на підприємство «FMC Tecnologies Italia S.p.A», через відсутність відповідно укладеного договору між вказаним підприємством та ТОВ «МЖК»Конкріт» ЛТД жінка з метою отримання незаконного бюджетного відшкодування фірмою «Феміда-Інтер» податку на додану вартість, здійснила перерахування коштів з розрахункового рахунку ТОВ фірма «Феміда-Інтер» на розрахунковий рахунок ТОВ «Оптіма» в сумі чотирьох мільйонів.
Ці ж гроші в подальшому були перераховані на розрахунковий рахунок ТОВ «МЖК «Конкріт» ЛТД, але частину перерахованих вище коштів в сумі 2 080 000 гривень обвинувачена отримала готівкою, з рахунку ТОВ «МЖК» Конкріт» ЛТД у вигляді позики.
Далі ж вона зазначила в бухгалтерському та податковому обліках ТОВ фірма «Феміда-Інтер» документи про операції з ТОВ «Оптіма» й незаконно включила до податкового кредиту в декларації з податку на додану гроші в сумі 666 666 гривень.
Внаслідок цього, шахрайка сформувала податкове зобов'язання з податку на додану вартість ТОВ фірма «Феміда-Інтер» з від'ємним значенням в сумі 798 399 гривень, що дало підстави фірмі заявити до відшкодування з державного бюджету на рахунок ТОВ «Феміда-Інтер» коштів в сумі 772767 гривень, до якого включено податок на додану вартість в сумі 666 666 гривень.
Відтак, складаючи декларацію з податку на додану вартість жінка включила зазначену суму в декларації з ПДВ і заявила до бюджетного відшкодування суму 666 666 гривень.
Також жінці інкримінують те, що обіймаючи посаду генерального директора ТОВ фірма «Феміда-Інтер» вона ще раз вчинила замах на незаконне заволодіння коштами з державного бюджету в сумі 1 013 134 гривень, проробляючи такі ж махінації. Щоправда, з іншими підприємствами.
Однак суд виправдав шахрайку за більшістю статтей через те, що не вдалося довести її вину у вчиненому злочині.
За статтею ж 366 КК України (службове підроблення) жінка отримала два роки позбавлення волі, проте суд звільнив її від відбування покарання.
Прокур, який не погоджується з вироком Рожищенського районного суду, подав апеляцію. В ній він просив скасувати вирок суду першої інстанції та призначити шахрайці відбуття семи років позбавлення волі з позбавленням права здійснювати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки строком на три роки з конфіскацією майна та 425 000 гривень штрафу.
Засуджена також просить скасувати вирок суду в частині, де її визнали винною, та хоче, аби її виправдали.
Проте Апеляційний суд Волинської області виніс ухвалу, в якій погоджується повністю з вироком суду першої інстанції та відмовляє в апеляції, як засудженій, так і прокурору.
Коментарі
луцький
06.07.2013 13:46:52
Коли ви накінець подавитесь.Ганьба успішній владі і її контролюючим органам. Коли Столяр був послушним все було о"кей, тільки запручався- нафік з пляжу. Оце і вся ваша мораль. Люди не лохи, як вам здається.