Цими вихідними у Радивилівському районі Рівненської області відбувся міжнародний фестиваль народних промислів, традиційної культури та історії Волині "Волинське віче". Своєрідна підназва фестивалю - "Рік перший. Волинський серпанок", - інформує "Під прицілом".
Зокрема, фестиваль відбувався у два етапи, кожен з яких у різному місці. Перший етап - ткацький день у місті Радивилові, другий етап - іторичний день у селі Пляшева Радивилівського району. Історична доба фестивалю — українські землі у складі Великого князівства Литовського.
Так, у перший день (6 липня) у місті Радивилові на базі майстерні історичного ткацтва "Легенди Волині" відбувся теоретико-практичний семінар «Ручне ткацтво: історія та сучасність». Семінар мав два блоки: лекційний, де провідні фахівці розповідали про розвиток народних ремесел, та практичний, де були показані основи початкового процесу у тканні - снування.
У другий день фестивалю, 7 липня, на історичних землях битви під Берестечком, у с. Пляшева організатори фестивалю відтворили модель середньовічного волинського міста. Тому просто серед відвідувачів блукали середньовічні лицарі, воїни та прості мешканці середньовічного міста. Можна було відвідати ремісничі цехи, ярмарки, скуштувати тогочасної їжі та послухати музику тієї доби, яку час від часу заглушував грім справжніх гармат.
Крім того, відвідувачі мали змогу спробувати свої сили в різноманітних середньовічних ремеслах, оскільки була підготовлена розмаїта програма майстер-класів з ткацтва, прядіння, фарбування тканини, гончарства, лозоплетіння соломоплетіння. Навіть історичному танцю та автентичному співу вчили сьогодні під Берестечком. Охочі до військової справи могли спробувати себе у фехтуванні, стрільбі з лука тощо.
Людей, охочих пофестивалити по-середньовічному, цьогоріч було неймовірно багато. Приємно, що більшість - у вишиванках. Чимало було й іноземців, зокрема поляків. Проте атмосфера була дружньою та привітною, незважаючи на українсько-польську битву під Берестечком 362 роки тому.
Коментарі
коментарів немає