6 липня у Ковельській виховній колонії в знак відкриття фестивалю представники Курязької виховної колонії (що на Харівщині) передали емблему та корогву «Червоної калини» начальнику виховної колонії майору внутрішньої служби Івану Абрамчуку та привітали учасників фестивалю і його гостей. Про це повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю управління ДПтС України у Волинській області.

Режисером цього дійства стала завідувач клубу виховної колонії Світлана Романчук. Програма концерту складалася із урочистого відкриття, обов’язкової та довільної програм та урочистого закриття. В обов’язковій програмі вихованці колонії проявляли свої вміння у хореографії, музичному виконавстві, таланти у театральному та фольклорному мистецтві. У вестибюлі біля актового залу увагу запрошених привернула виставка вишиваних робіт, котрі виконані з великою майстерністю. 

На початку заходу було надане привітальне слово начальнику відділу діяльності виховних колоній, загальноосвітнього та професійно-технічного навчання засуджених центрального апарату ДПтС підполковнику внутрішньої служби Владиславу Скороплясу. Із привітанням запрошених, учасників фестивалю та побажанням зайняти призове місце виступив начальник уравління ДПтС України у Волинській області полковник внутрішньої служби Олександр Герасимчук. 
Окремі номери запам’яталися найбільше: інсценізація «Дорогами життя перших колоністів» у виконанні вихованців першого відділення, роздуми А.С. Макаренка, прочитані вчителем історії Леонідом Никитюком.У дусі українських традицій вихованці виконали народний танець аркан. У батьків та родичів вихованців з’являлися сльози радості, своїми виступами вихованці зірвали гучні овації.

У довільній програмі виступили працівники установи, діти працівників, засуджені, студентка Луцького педагогічного коледжу Вікторія Кравчик, студія сучасної хореографії «Пірует».
Журі оцінювало конкурс за різними критеріями: художнім рівнем, індивідуальністю виконання, сучасною спрямованістю роботи, відповідністю народним традиціям, композиційною досконалістю роботи. У підсумку було визначено найбільш яскраві виступи: у номінації «літературна творчість» відзначено Олеся Ляшука, талант у хореографічному мистецтві проявив Руслан Шевчук, у номінації «музичне виконавство» найкращим визначили Олександра Григоряка, в номінації «театральне мистецтво» – Дмитра Лісіченка, а в декоративно-прикладному мистецтві – Ігоря Левицького. Всіх переможців керівництво установи відзначило дипломами. 
По закінченні концерту семеро вихованців колонії отримали паспорти громадянина України, восьмеро – ідентифікаційні коди, а двоє засуджених – довідки про умовно-дострокове звільнення.