Волинянам нарахувано 1 мільйон 194 тисячі гривень податку на нерухомість. Про це повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Волинській області.

Повідомлення – рішення про сплату податку на нерухоме майно сформовано та вручено 3388 волинянам.

У Головному управлінні Міндоходів у Волинській області звертають увагу, що у випадку незгоди із нарахованою сумою податку, громадяни можуть звертатися до працівниці податкових інспекцій області з тим, щоб за наявності підстав здійснити перерахунок суми, або ж скасувати платіж.

Загалом у переліку платників податку на нерухоме майно 4044 мешканців Волині і процес формування та вручення повідомлень – рішень триває. 53 громадянина, котрі є платниками податку на нерухоме майно, вже сплатили 8,9 тисяч гривень цього податку.

«Нещодавно у ІІ читанні Верховна Рада України ухвалила закон, яким відтермінувала сплату податку на нерухомість за 2013 рік на  наступний, 2014 рік. Після вступу в силу цього закону, сплачені цього року кошти будуть зараховані як сплата у 2014 році», – зазначила заступник начальника ГУ МІндоходів у Волинській області Інна Степанюк.

Посадовець також запевнила, що підстав для хвилювання не мають і ті, хто захоче повернути надмірно сплачені суми.

«Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок, можуть повернути сплачені кошти після набрання чинності цього закону. Для цього їм потрібно буде звернутися із заявою до податкової інспекції чи територіальних органів Міндоходів», – підкреслила Інна Степанюк.

Нагадаємо, сплачувати  податок на нерухоме майно зобов’язані не всі  фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою житловою площею більше 120 і будинком, житлова площа якого перевищує 250 квадратних метрів.

Ставки податку на нерухоме майно встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 м кв житлової площі об'єкта житлової нерухомості:

- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м кв, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м кв, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м кв, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м кв, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.