У Луцьку активно лобіюється та втілюється в життя програма для тих, хто хочуть розпочати власну справу. Так, одним із способів започаткувати власний бізнес є отримання одноразової допомоги по безробіттю. Про те, який бізнес цікавить лучан, у коментарі ВІПу повідомив директор Луцького міського центру зайнятості Едуард Неймарк.
Лучани мають змогу започаткувати власний бізнес, отримавши від держави для цього одноразовий стартовий капітал. Суть цієї допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності полягає в тому, що кошти, які людина отримувала б протягом року, їй виплачують одним платежем. Однак отримати їх можна лише за умови, що безробітний здійснюватиме підприємницьку діяльність, тобто зареєструється приватним підприємцем, а для цього вже потрібно обрати певну сферу діяльності, пройти в Луцькому міському центрі зайнятості курси для підприємців-початківців та успішно захистити перед комісією власний бізнес-план. Лише тоді клієнт ЦЗ зможе отримати кошти.
До слова, охочих скористатись такою можливістю в Луцьку є чимало. «Спостерігається навіть деякий конкурс - протягом року реєструємо понад 200 заявок», - повідомив Едуард Неймарк.
Так, започаткувати власну справу, за словами директора ЦЗ, хочуть переважно молоді люди віком від 28 до 35 років. Що ж до сфер діяльності, які собі обирають майбутні підприємці, то вони - різнопланові, однак переважає все ж таки торгівля. Окрім того, за словами посадовця, доволі часто лучани проявляють креативні підходи. Так, вони започатковують справи, пов’язані з інформаційними, рекламними та комп’ютерними технологіями, не рідко відкривають й охоронні фірми.
«Започаткували навіть фірму з надання послуг у сфері логістики. Так, працівники фірми займаються пошуком банків, які б змогли на вигідних умовах надати кредити для клієнтів», - розповів Едуард Неймарк.
До слова, щодо розміру фінансової допомоги, то він залежить від розміру заробітної плати з останнього місця роботи та становить від 10 до 40 тисяч гривень. «Чим вища у людини була заробітна плата, тим більшою буде допомога», - зауважив співрозмовник.
Варто зауважити, що студенти й випускники змоги започаткувати власний бізнес не мають, адже потрібно мати хоч якийсь досвід роботи.
Також варто відмітити й те, що кошти, які виплачуються лучанам, є соціальними виплатами, тому подальше їхнє застосування не контролюється міським центром зайнятості.
Коментарі
коментарів немає