Луцькі медики вирішували як зменшити смертність волинян від серцево-судинних захворювань. Про це повідомляють «Волинські новини».

Тож, в обласному центрі Волині відбулася науково-практична конференція, учасники якої вирішували як зменшити смертність волинян від серцево-судинних захворювань.

У конференції взяли участь представники Асоціації підприємців у галузі медицини та фармації, Регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард» та медичних закладів Луцька.

Темою конференції була індивідуальна програма профілактики захворювань та можливості у цьому сучасної медицини.

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федір Кошель зазначив, що майбутнє за профілактичною медициною. Він повідомив, що свідомість людей поступово змінюється, і сімейним лікарям потрібно бути готовими допомогти людям у бажанні бути здоровими. Нові дороговартісні медичні технології в усьому світі, на жаль, не покращили демографічну ситуацію, а лише збільшили кількість хронічних хворих та інвалідів.

«Я вважаю, що одна гривня, вкладена у профілактику дає у десять разів більший ефект, ніж 10 гривень, вкладених у лікування», - зазначив Федір Кошель.

Завідувач відділення сімейної медицини Луцької поліклініки №1 Валентина Берник розповіла про основи роботи сімейного лікаря. Так, одним із основних завдань роботи є прогнозування ризиків захворювань. У середньому один сімейний лікар обслуговує 640 сімей, у кожну родину розносять запрошення, у яких вказані номери телефонів сімейного лікаря та лікувального закладу.

Для профілактики захворювань сімейні лікарі щомісяця присвячують 4 години пропаганді здорового способу життя, зокрема, серед студентів та учнів.

Керівник програми «Волинькард» професор Андрій Ягенський розповів про важливість профілактики серцево-судинних захворювань на первинному рівні надання медичної допомоги. Він зазначив, що основною причиною смертності наразі є серцево-судинні захворювання.

На думку професора, первинна профілактика повинна лягати на плечі держави, інформаційного ресурсу. Керівник програми «Волинькард» зазначив, що наразі якісних телепрограм про здоров’я на центральних телеканалах немає.

Програму «Волинькард» на 2011-2013 роки прийняли у березні 2011 року, цьогоріч її планують продовжити ще на 5 років. Про результати її роботи протягом 2011-2012 років розповів Андрій Ягенський. Основними напрямками роботи програми є невідкладна допомога та профілактичні програми на рівні області.

Так, минулого року зробили 80, позаминулого – 30 стентувань. Це невисокий показник, адже у інших областях здійснюють по 300 таких операцій щороку. Наразі встановлюють ангеограф у міській лікарні. Обладнання придбали за кошти не обласного, а державного бюджету.

Професор зазначив, що без первинної ланки медицини, сімейних лікарів, неможливо реально зрушити ситуацію з місця.