На Волині розробляють нову п’ятирічну програму запобігання ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Головним питанням порядку денного засідання ради стало обговорення стратегії нової п’ятирічної програми запобігання ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань, оскільки термін дії існуючої завершується цього року. Аналіз результатів  засвідчив тенденцію до стабілізації епідемічної ситуації. Зокрема, у 4 рази знизився показник темпів приросту нових випадків ВІЛ-інфекції, зменшилася частка випадків захворювань на ВІЛ-інфекцію молоді. Майже у 6 разів зменшилася і частота передачі ВІЛ від матері до дитини.

Як зазначив Олександр Курилюк, нова цільова програма повинна враховувати й нові тенденції розвитку епідемічного процесу упродовж останніх 5 років в Україні та світі. «Зокрема, стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, рекомендовану ООН, «Прагнення до нуля»: нуль нових випадків ВІЛ-інфекції, смертей від СНІДу, передачі ВІЛ від матері до дитини та випадків дискримінації осіб, які живуть з ВІЛ», - підкреслив він.

Члени Координаційної ради визначили основні засади нової програми:  забезпечення сталості у наданні якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед серед груп підвищеного ризику, лікування, догляд і підтримка людей, які живуть з ВІЛ. «Розробка програми триватиме у контексті реформи системи охорони здоров'я та соціальної сфери, які ініційовані Президентом України Віктором Януковичем», - зауважив заступник голови облдержадміністрації.

Як повідомили в ході обговорення, упродовж 2014 - 2018 років заплановано досягти таких результатів: наблизити до нуля кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед загального населення та на 50% зменшити кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед груп підвищеного ризику; наблизити до нуля кількість випадків передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини; охопити 100 % школярів та студентської молоді програмами профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу; забезпечити медико-соціальними послугами з догляду та підтримки 100 % ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров'я; формувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, з метою мінімізації випадків їх дискримінації.

Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, інших джерел, не заборонених законодавством.