Президент Польщі Броніслав Коморовський і віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко беруть участь у богослужінні з нагоди 70-ої річниці Волинської трагедії у Луцьку. Про це повідомляють «Волинські новини».
Високопосадовці прибули до католицького костелу імені Петра і Павла, що у Луцьку, приблизно о 10:45 14 липня.
Готуватися ж до приїзду почали ще заздалегідь. Ще орієнтовно за годину до цього у Луцьку можна було побачити правоохоронців, які «очепили» найбільші вулиці Луцька, розташувавшись через кожних кілька десятків метрів.
Вже біля костелу до прибуття польського президента та українського віце-прем’єра на початку богослужіння речник зауважив, що радий вітати усіх паломників, хто зібрався сьогодні у Луцьку. Окрім того, він виголосив повідомлення для прийдешніх поколінь від імені усіх церков: «Ненависть і насильство – шлях до деградування людини і народу, натомість прощення, братерство, співчуття, допомога та любов ведуть до культури людського співіснування».
За словами очевидців, люди у храмі почали збиратися ще орієнтовно о 10 годині. Пускали у приміщення костелу не всіх, але для охочих взяти участь у богослужінні на Замковій площі встановили екран, на якому можна було побачити трансляцію літургії з храму.
Через деякий час після цих слів до костелу підійшли Броніслав Коморовський та Костянтин Грищенко у супроводі охорони. До слова, окрім особистої охорони, безпеку високопосадовців берегли і правоохоронці й «силовики», які просили людей зійти з проїжджої частини на пішохідні тротуари.
Президента і віце-прем’єра зустріли волинські владці та церковники. Зокрема, серед них були голова Волинської ОДА Борис Клімчук, голова Волинської облради Володимир Войтович, єпископ Станіслав Широкорадюк. Серед тих, хто прибули на месу, була й генеральний консул Генерального Консульства РП у Луцьку Беата Бживчи.
Окрім цього, як розповів речник з костелу, до присутніх приєдналися представники греко-католицької церкви, УПЦ КП та представники протестантських церков. На думку речника, присутність церковнослужителів різних конфесій – «видимий знак нашої єдності і солідарності».
Вже об 11 годині розпочалося урочисте богослужіння з виступу хору у супроводі оркестру. А очолив літургію Намісник Апостольський в Україні Томас Едвард Гулліксон.
Коментарі
коментарів немає