Аби відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами жінці зараховували до трудового стажу, вона має платити 2%, а працедавець - 33,2% єдиного внеску, - повідомляє ТСН.
За словами майбутніх мам, наразі важко знайти роботу, а з прийняттям закону зробити це буде ще тяжче. "Раніше я теж шукала і це було так довго, і дуже складно і це шукала навіть не тільки я, подруги і знайомі теж, і зараз шукають роботу і це дуже важко, а зважаючи на цей закон, думаю це буде ще в сотні разів важче, адже їм просто буде не вигідно", - розповідає майбутня мама Настя.
Відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами зазвичай дають після 30 тижнів вагітності й виплачують наперед. Це щонайменше 6100-6400 гривень, залежно від відпрацьованих днів у місяці й розміру зарплати.
Віднині ж підприємство-роботодавець має заплатити 2013 - 2112 гривень єдиного соціального внеску за свою вагітну працівницю, а майбутня мама - 122-128 гривень у податкову. Фактично мама отримає на 120-150 гривень менше, а її роботодавцю декретна відпустка обійдеться на третину дорожче.
"І відповідно до цього, до сьогоднішнього дня, були відповідні бюджетні кошти чи це соціальні фонди, які виплачували відповідні суми. Тепер прийнятий закон, котрий говорить, що на ці суми роботодавець повинен нараховувати у пенсійний фонд ті самі 33%, і джерелом тих коштів є не бюджет, не спеціальні фонди, а саме власні кошти роботодавця", - зазначив генеральний директор ВАТ "Троттола" Ярослав Рущишин.
Підприємці заявляють, що це черговий спосіб держави стягнути з них трохи додаткових грошей у держбюджет. Від податку на вагітних держскарбниця щомісяця отримуватиме додаткових 100 мільйонів гривень. Бюджет отримує додаткове джерело коштів, а молоді жінки менше шансів влаштуватися на роботу. І працюватимуть лише за угодами, або перед декретом писатимуть заяви на звільнення.
"Найбільше зло в цьому, що колективи трудові, де є багато жінок, а особливо дівчат, котрі виходять заміж і ідуть в декрет відповідно будуть в неконкурентних умовах з колективами, де працюють чоловіки", - додає Рущишин.
Заступник директора департаменту соціального захисту населення ЛОДА Оксана Яковець пояснює: "Соціальний внесок береться з усіх працюючих людей. В будь-якому випадку це не є кошти самого працедавця. Оплата лікарняних листків, тобто відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами здійснюється за рахунок коштів фонду соціального страхування". Молоді мами з одного боку радіють, адже декретна відпустка зараховуватиметься до страхового стажу. Головне, щоб роботодавці були готовими віддавати за працівника великий податок.
Коментарі
коментарів немає