Недоліки у благоустрої головної вулиці Луцька виявили посадовці та хочуть змусити підприємців впорядковувати території, прилеглі до їх магазинів та установ. Про це повідомляють «Волинські новини».

Про це стало відомо під час наради з питань здійснення благоустрою та квіткового оформлення проспекту Волі в рамках підготовки міста до Дня незалежності України та дня міста 16 липня.

У місті не вистачає смітників

За словами заступника Луцького міського голови Святослава Кравчука, центральна вулиця є «обличчям міста», тому до підприємців та організацій, які працюють на проспекті Волі, завжди буде прикута увага влади.

Кричущою проблемою, за словами першого заступника Луцького міського голови, є відсутність смітників біля входу до офісів та установ.

«Це питання актуальне вже впродовж 20 років», - зазначив посадовець та додав, що такими питаннями у жодній країні Європи влада не займається - їх вирішують власники та орендарі приміщень.

«Не може бути непофарбованої труби поряд з баром чи офісом, або поламаних східців до магазину. Ми фарбуємо фасади до Великодня, то варто це зробити і до головного свята держави», - зазначив Кравчук.

Заступник міського голови звернув увагу керівника магазину «Фокстрот», який протягом трьох місяців працює за новою адресою, утім досі не впорядкував територію поблизу.

Що псує вигляд проспекту Волі. Думка архітекторів

За словами начальника управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Юрія Казмірука, презентабельний раніше проспект Волі наразі перетворився на торгову вуличку райцентру.

«Місто - не тільки територія для заробляння грошей, а насамперед середовище для комфортного проживання. На проспекті Волі з’явилася маса прибудованих та добудованих споруд. На жаль, благоустрій територій поблизу цих закладів вимагає доопрацювання», - зазначив головний архітектор міста.

На його думку, Торгівельний центр «Гранд Волинь» - цілком пристойний об’єкт, проте його не оштукатурений торець стіни, де видно керамічну цеглу та парапетні плити, які розмалювали графітчики, псують загальне враження.

«Потрібно знайти можливість відремонтувати фасад та помити парапет», - зазаначає головний архітектор міста.

Територія Волинської обласної філармонії, на думку Казмірука, більше нагадує промзону, або Чорнобильську АЕС. За його словами, на ділянці ростуть дерева та чагарники, огорожа повалена та розфарбована, тому орендаря території варто притягнути до відповідальності.

На думку Казмірука, новому торгівельному об’єкту, який нещодавно з’явився на території Свято-Троїцького собору у вигляді бочки, де продають пиво - там не місце.

«Такий об’єкт має право на існування на Театральному майдані, проте не біля входу до святині», - зазначає посадовець.

Перші результати за підсумками наради планують обговорити на початку серпня.