Жителям села Вишків та вулиці Ківерцівської у Луцьку тепер доведеться отримувати листи та пенсію хіба, що за допомогою голубів, - повідомляє ТРК Аверс.

У Луцькому поштовому відділені №6 в один день звільнилися всі поштарки. А тому тамтешні жаліються: вже два тижні не отримують пошту. У самому ж Поштампі запевняють, що із усією роботою справляються.

Жителі села Вишків скаржаться, от уже майже два тижні листоноші з Луцького поштового відділення №6 не приносять їм газет, за пенсією пенсіонери також мусять приходити самі. Про те, що на поштовому відділені звільнилися одразу всі листоноші, люди дізналися тільки коли самі вирішили відшукати, де ж їхні газети та пенсії.

Чи дійсно раптово за власним бажання звільнилися усі листоноші поцікавилися у Начальника Луцького Поштамту Світлани Костюк. У ситуації зі звільненням поштарок нічого дивного та проблемного вона не бачить. Каже: жінки просто не справлялися зі своїми обов'язками. Заміну ж їм на відділенні знайшли одразу: «На наступний день, одразу після того, як звільнилися люди, відразу були надані листоноші з інших відділень зв'язку, тобто доставка проводилась, можливо не так, як би хотілося нам і споживачам… Вони не справляються з обов’язками».

На запитання, що ж входить в обов'язки листоноші, пані Костюк конкретної відповіді не дала. Зі слів же самих працівників районних пошт, кожен листоноша повинен виконати певний план з передоплати та продажу газет, а також щодня разом із розповсюдженням преси, продавати продовольчі товари на певну суму грошей. В разі невиконання таких завдань, щодо них, бідкаються листоноші, застосовуються штрафні санкції. Найчастіше, так і стається, кажуть поштарі, бо такі плани їм виконати неможливо.

До слова, у посадовій інструкції листоноші, обов’язку продавати різні товари немає. Чому поштарок змушують виконувати роль роздрібних торговців запитуємо у начальника Поштампу Світлани Костюк: «Це нормальна послуга… Листоноші за реалізацію товарів отримують теж додаткову заробітну плату».

Щоправда таким додатковим доходом листоноші не надто задоволені. Бо вразі невиконання плану продажу продовольчих товарів, аби уникнути штрафу, люди змушені платити з власної кишені, викуповуючи цю ж таки продукцію.

Ті, що час від часу все ж купують запропоновані листоношами товари розповідають: поштарі просять їх придбати таку продукцію.

Пенсіонерка Олена зауважила: «Приносять мило, всякі моющі такі срєдства… А так вродіби на базарі шкода дати гроші, а так зразу пєнсія є, пенсію віддала і до побачення».

Існує план виконання і для передплати газет. Якщо ж листоноші не продадуть усі закуплені в редакціях газети, кажуть, змушені самі їх потім купувати. Бо списувати пресу на пошті — не вигідно.

Працівники пошти розповіли, що колись ці газети списували, а тепер відмовляються, доплачувати за непродані газети доводиться з власної кишені. Начальник Поштамту Світлана Костюк таку інформацію спростовує. Каже всі газети завжди реалізуються.

Працівниця однієї з пошт розповіла - її квартира вже повністю захаращена газетами. Ось так, каже, вони і реалізуються.

Отож, сьогодні, аби втриматися на роботі, листоноші повинні бути багатофункціональними. Та й працювати треба так, аби заробляти гроші, а не викладати їх із власного гаманця задля виконання певного завдання дирекції. В умовах, які нині поштарам пропонують працювати, схоже, виживає найсильніший, або найбагатший.