Перед тим, як відвідати солярій, головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру Леся Карпюк радить лучанам перевірити, чи має той чи інший заклад, де штучно засмагають волиняни, у своєму штаті персонал із медичною освітою. Про можливі наслідки штучної засмаги вона розповіла у коментарі ВІПу.

«У будь-якому випадку, солярій – це  абсолютно некорисно», - ствердила Леся Карпюк. За словами співрозмовниці, вони особливо популярні серед молодих дівчат. Аби колір шкіри був рівномірний та більш привабливіший, юнки часто користуються послугами соляріїв.

Рівномірна засмага – це, звичайно, гарно, але перш за все потрібно думати про здоров’я. Тому лікарі застерігають, що реакція шкіри на штучну засмагу може бути зовсім не такою, на яку очікували.  Адже, за словами головного лікаря обласного шкірно-венерологічного диспансеру, солярії вважаються пусковим механізмом до меланоми шкіри й фотодерматиту. Штучна та тимчасова засмага  може викликати появу злоякісних пухлин. На підтвердження цього Леся Карпюк розповіла, що випадки захворювань на фотодерматит, тобто алергію на сонце, та меланому шкіри в області зараз почастішали та навіть помолодшали. «Лише на цьому тижні до мене звернулись декілька дівчат із діагнозом меланома шкіри. Одній із них - 24 роки», - додала жінка.

Також медик зауважила, що, окрім відсутності медичного персоналу, який би мав надавати кваліфіковані послуги, саме обладнання соляріїв є м’яко кажучи не новим і його практично ніхто не перевіряє та не контролює. Також жінка наголосила, що категорично не можна загоряти у соляріях людям із першим та другим фототипами шкіри. Поряд із тим  Леся Карпюк додала, що тенденція останніх років свідчить про те, що люди, а особливо молодь, почали краще турбуватись про своє здоров’я, про що свідчать кількість звернень та їх причини.