Вуйт прикордонного села Мірче скасовує польсько-український фестиваль у рамках Днів добросусідства. Про це повідомило Люблінське відділення інтернет-порталу Gazeta.pl, - пише Проновік.
Рішення вуйта Леха Шопінського спричинив яєчний інцидент – напад на президента Польщі Броніслава Коморовського під час його візиту до Луцька 14 липня.
– Було порушено священний принцип гостинності. Хоча президент просить не надавати інциденту в Луцьку особливого значення, я вважаю, що пройти повз таке не можна, – зазначив вуйт.
У своїй заяві на сайті гміни Лех Шопінський нагадує ще й про рішення Волинської облради, яка засудила постанову польського парламенту про події на Волині у 1943 році й заявила, що українці “вели боротьбу на своїй етнічній території за власну незалежність проти різних окупантів”.
Зі слів вуйта, в атмосфері, де окупантами називають “по-звірячому закатованих жінок, дітей і старих”, спільне святкування було б лицемірством.
Він наголосив, що скасувати фестиваль вирішив одноосібно. Водночас вуйт не приховує, що раніше його критикували за зайве ангажування польсько-українського діалогу.
Ось уже 5 років поспіль гміна Мірче спільно з Іваничами, Нововолинськом, Луцьком, а також Фондом духовної культури прикордоння організовує Європейські дні добросусідства. Два береги Бугу сполучає понтонний міст, аби гості фестивалю могли вільно перетинати кордон.
Торік у фестивалі брали участь 1,5 тис людей. Цього ж разу він мав відбутися 10-11 серпня під гаслом “Жодних кордонів”.
Зі слів Шопинського, буде тільки один концерт – у польському Крилові, а понтонний міст не зводитимуть.
Як повідомлялось, глава польської держави 14 липня прибув до Луцька для вшанування 70-х роковин Волинської трагедії. Після меси в костьолі святих Петра і Павла до Коморовського підійшов юнак і поплескав по плечі. На піджаку польського президента залишилось розчавлене яйце. Міліція одразу затримала підозрюваного. Ним виявився 21-річний житель Запорізької області. Коморовський коментувати подію відмовився.
Коментарі
САША
18.07.2013 09:36:37
"Регіонали" хочуть посварити нас з Польщою.... і ми ведемось(
Росс
18.07.2013 09:38:58
Що ж, Ведмедчуки не дарма хавають путінський хліб.
major_dim
18.07.2013 09:40:06
Да и хрен с Вами, на обиженых воду возят. Вроде украинцев поляки не резали, не убивали, трагедия произошла давно и происходила не один раз, чего уж прошлое ворошить. А придурок с яйцом проплаченый москалями.
Татьяна
18.07.2013 09:41:22
Одно яйцо и такие последствия? Может, просто искали повод? Обидно и горько
Корінний лучанин
18.07.2013 14:05:42
ПОЛЯКИ "поводу" не шукали, вони поважають свого обраного ПРЕЗИДЕНТА і свою державу. Всього навсього! І ВСЕ ! А у нас УКРАЇНА розколота на частини і в цьому біда ! Наші політики - це такі продажні люди, які лише дбають про свої інтереси.
ПАСПОРТ
18.07.2013 09:42:45
А ЕСЛИ БЫ В ПАСПОРТЕ БЫЛА ГРАФА "НАЦИОНАЛЬНОСТЬ" ТО ПОСМОТРЕЛИ БЫ _ АГА ЯЙЦОМ БРОСИЛ КАЦАП МОЛОДОЙ(вскормлённый в неволе) И НЕ ОТМЕНЯЛИ БЫ ФЕСТИВАЛЬ_ А ТАК ПРОСТО ПОДСТАВА
Лингва
18.07.2013 09:54:47
Желтая пресса она и есть желтая пресса. Не "яичный скандал" (рыгать хочется от этой тупой и рагульской формулировки), а "выходка украинских националистов". Как минимум. Не хочется напрягаться?
олег
18.07.2013 09:54:55
Этот вуйт либо зарабатывает себе дешёвый авторитет, либо кормится из чужих рук. Выгоду от раздувания скандала имет только одна сторона и это не Польша и не Украина.
михаил
18.07.2013 10:03:51
акция П Р удалась
Українець
18.07.2013 10:06:31
Та мали ми "десь" їхній фестиваль!
В
18.07.2013 10:06:36
Практически, одни поляки были нашими сторонниками и лоббистами, в Европе и с теми мы, успешно, обосрали отношения... Не страна а, какая-то, выгребная яма...
махно
18.07.2013 10:09:42
Цікаво, що кинув яйце запоріжський молодик - член проросійської організації, який 2випадково" прийхав до Луцька. дивний збіг ...
zazbruchem
18.07.2013 12:14:03
Вдумайтесь,яка мудра людина і патріот звичайний "пан вуйт"і прикордонного села,коли заявляє:"якщо принизили мого президента,це означає принизили мене".Хто на Україні таке заявляв і коли? І ще,хіба не правий вуйт,коли цитує заяву Волинської облради?Що таке ставлення "обранців народу" до трагедії, а не осмислення подій 70-ти річної давнини було необхідним?Адже є доведеним фактом,що катували тих,хто не міг оборонятись:дітей,жінок,старих. А в Заяві це називається "боротьбою за незалежність...Потрібна правда і поіменно назвати ката і жертву і можливо тоді у людей зникне облуда з очей.