ПАТ «Креді Агріколь Банк» уже два роки намагається стягнути 1,7 мільйона гривень з фірм, які, стали поручителями у кредитних договорах. Мова йде про ТзОВ «Агровіта». У березні цього року товариство було визнано банкрутом. Нагадаємо, підприємство було зареєстроване на Сергія Копитка – волинського підприємця, якого засудили до 12 років ув’язнення за вбивство бізнес-партнера, - інформує «Під прицілом».
Уже впродовж 2-х років банки намагаються стягнути гроші з семи керівників фірм-поручителів. Цікаво, що більшість фірм були зареєстровані за домашньою адресою засновника ТзОВ «Агровіта» Сергія Копитка. Однак особи, за якими числилися ці фірми, не визнають фактів укладення будь-яких кредитних договорів. Більше того, вони заперечують, що взагалі колись засновували фірми і навіть не мали на руках печаток, якими завірені документи.
Один з відповідачів Микола Гринюк заявив, що на час створення фірм він працював на підприємстві Сергія Копитка. І тому не виключає того, що директор сам міг узяти його паспорт і підробити документи. Суд призначив почеркознавчу експертизу для вирішення питання про належність підписів на кредитному договорі, однак її не було, позаяк відповідач неспроможний за неї заплатити.
Микола Гринюк розповідає: «Я ніяких кредитів не брав. Я працював менеджером на приватному підприємстві «Імпалс», яка належала Сергію Копитку. Він же скористався моїми документами і зареєстрував на мене фіктивну фірму «Гратіс-Плюс». Сам я про неї дізнався, тільки коли мені почали якісь папери приходити. Насправді ж я працював в охороні».
До того ж, Микола Гринюк стверджує, що він психічно хворий і хворів вже на час підписання договору. Копитко ж, за словами Гринюка, про це чудово знав. Але це йому було тільки на руку.
Відтак, Гринюк, подав до суду клопотання про комплексну психолого-психіатричну експертизу, аби підтвердити, що він не був дієздатним на час укладення договору, а міг піддатися впливу інших людей. Однак суд у задоволенні клопотання відмовив.
Натомість, суд знову доручив експертно-криміналістичному центру проведення почеркознавчої експертизи. Таким чином, судова тяганина й далі триватиме ще невизначений термін.
Крім того, зі слів матері Миколи Гринюка, стало відомо, що Копитко сам же в судовому порядку зізнався в створенні ряду фіктивних фірм, зареєстрованих на інших людей.
Тож, поки представники Феміди намагаються докопатися до істини, кредитори вже арештували майно Миколи Гринюка, переписане йому батьком, який, до слова, теж лікується в психіатричній лікарні.
«Він добре знав, що я хворий і так з мене познущався. Та й не тільки з мене, а й з багатьох таких, як я, яких тепер судять», - каже Гринюк про діяння екс-директора Сергія Копитка.
На судове засідання з Миколою Гринюком прийшла його мама, яка постійно плакала. А потім крізь сльози розповіла, що це вже не перший такий позов. З її хворим сином невідомо за що судяться й інші банки, які вимагають погашення кредитних заборгувань.
Коментарі
даааа...
18.07.2013 21:53:28
Печальна картина. Копитко собі сидить, а ті люди невідомо де мають взяти гроші, бо ж в суді нічого не докажуть все одно.