Адміністративний центр Волинської області, що розташований неподалік від кордону з Республікою Польща і в якому проживає понад 200 тисяч чоловік, не зміг погасити муніципальні облігації серій D та E на суму 20 млн. гривень, викуплені у 2008-2009 роках двома вітчизняними банками. З метою уникнення дефолту Луцька український регулятор фондового ринку погодив місту план реструктуризації боргу, - пише Віче-інформ.
У рішенні комісії зазначається, що кредиторам - банкам «Форум» і «Ощадбанк» заплатили трохи більше половини суми - 7,1 млн. гривень та 4,5 млн. гривень.
Мер Луцька Микола Романюк зізнався, що нині у міській скарбниці просто немає коштів, щоб розрахуватися з банками у повному обсязі. «Кредити взяті таким чином, що потрібно було розраховуватися по одному у квітні, за другим - у червні. Але ми не мали можливості за такий короткий період віддати цю суму», - розповів він.
Самі банкіри стверджують, що нові умови позики виявилися кращими, ніж раніше. За словами гендиректора рейтингового агентства UCRA Станіслава Дубка, місто свого часу "підштовхнуло кредиторів до вимушеної реструктуризації, натякнувши, що розрахунки можуть й взагалі не відбутися".
Незважаючи на прострочення виплат, один з банків, яким нині винне місто, зберігає оптимізм. Так, у "Форумі" заявили, що Луцьк погасить решту заборгованості до кінця 2013 року.
«Ощадбанк України» наразі не поспішає з подібними райдужними заявами, що не дивно. Банкірів чекає вкрай нервове друге півріччя поточного фінансового року: тим зі співгромадян-вкладників Ощадбанку СРСР, хто залишилися в живих, належить виплатити обіцяну Президентом Віктором Януковичем чергову тисячу гривень у рахунок погашення боргу більш ніж 20-річної давнини. «Вітіна тисяча» авуари «Ощадбанку» неабияк виснажить. Але ... чого тільки не зробиш заради виконання доручення Віктора Федоровича?..
Варто зазначити, що для Луцька це не перше «переддефолтний» стан. Наприклад, у 2009 році він погасив, у наперед обумовлений термін, лише 2 мільйони гривень з десятимільйонного випуску облігацій серії A, після чого звернувся до кредиторів з проханням про реструктуризацію.
Облігації серії E, за які нині «заборгували» працьовиті лучани, були випущені наприкінці 2009 року на суму 10 мільйонів гривень під 18% річних. Серія D була розміщена роком раніше під 13,9%.
Коментарі
коментарів немає