До 1 січня 2014 року користувачів касової техніки, які ще не встигли перейти на систему дистанційного звітування, не штрафуватимуть. Проте, здійснювати перевірку щодо дотримання представниками бізнесу вимоги передавати звітну інформацію про застосування РРО в електронному вигляді, фахівці Міндоходів мають право, - наголошують у відділі контролю за проведенням розрахункових операцій ГУ Міндоходів у Волинській області.

«Такий крок , як відтермінування штрафних санкцій лише підтверджує прагнення влади спілкуватися з бізнес-спільнотою конструктивно та в режимі постійного рівноправного діалогу. Тому ми ще раз наголошуємо: штрафи - не самоціль,» - зазначає заступник начальника Головного управління Міндоходів у Волинській області Іна Степанюк.

За словами посадовця, зі сторони користувачів касової техніки фахівці Міндоходів очікують такого ж розуміння важливості повної електронізації податкової звітності.

«Перехід на електронну модель звітування РРО відповідає інтересам сумлінних платників податків. Завдяки цьому вони уникають перевірок та конкуруватимуть у рівних умовах. Хочу привернути увагу тих бізнесменів, котрі і надалі зволікають із придбання касової техніки чи її переобладнанням - за жодних умов Міндоходів не відмовиться від системи дистанційного звітування РРО , оскільки така практика адекватного контролю за касовими розрахунками підтвердила свою ефективність у цивілізованому світі», - наголосила Інна Степанюк.

Нагадаємо, 8 липня Президент України Віктор Янукович підписав Закон України №357-VII, яким внесено зміни до терміну настання відповідальності за неподання електронної звітності.  Згідно із законом, фінансова відповідальність настає з 1 січня 2014 року. До цього часу за неподання електронної звітності платників, які використовують касові апарати, не штрафуватимуть.

Звертаємо увагу, що 8 липня Міністерство доходів і зборів наказом № 249 затвердило Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. У першій частині реєстру визначені реєстратори розрахункових операцій, дозволені до первинної реєстрації. Тобто моделі зазначених реєстраторів можуть продаватися та використовуватися у роботі підприємців. До другої частини реєстру віднесено моделі, первинна реєстрація яких заборонена. Це ті апарати, які раніше перебували у використанні платників, однак вже переважно не випускаються виробниками касової техніки.

На сьогодні у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій знаходиться 53 моделі касової техніки, що відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів.