Паркан висить у повітрі, за ним - трьохметрова прірва. На Кафедральній тринадцять і далі тривають археологічні розкопки. Шукаючи древні скарби, археологи докопалися вже майже до людських помешкань. Територія розкопок розширюється з кожним днем і нині під огорожею вільно може пролізти людина. Небезпека, яка загрожує місцевим мешканцям, схоже, не турбує ні археологів, ні будівельників. Хто ж має контролювати дотримання безпеки під час розкопок з’ясовувал журналісти ТРК «Аверс».

Нагадаємо, кілька років тому, земельну ділянку, яка знаходиться за адресою Кафедральна тринадцять віддали під забудову, попри всі заяви та протести місцевих мешканців, істориків та краєзнавців. Мовляв, це історична територія міста і будувати тут не можна, на місці все ж зводитимуть багатоповерхівку. Усім обуреним опонували археологи, які запевняли, що на цьому місці не залишилось нічого історично цінного. Тож з благословення влади будівельники загородили землю та взялися копати котлован. Проте, як тільки ковш ескаватора копнув землю - на поверхню відразу посипались старовинні глеки. Археологам не залишилось нічого іншого, як оголосити землю, територією розкопок та взятися шукати древні знахідки.

Нині науковці настільки завзято шукають відголоски минулого, що їм не перешкоджає навіть паркан. Загорожа вже двічі валилася, а зараз висить просто таки у повітрі, проте археологи на такі дрібниці не зважають. Вони підкопалися вже майже до людських осель і будівельники оперативно перенесли паркан. Цим самим розширили межі майбутньої багатоповерхівки на кілька метрів.
Дірки під огорожею, паркан, який тримається на чесному слові та електрощит, який висить у повітрі - такі грубі порушення відбуваються просто-таки під носом в директора історико-культурного заповідника "Старий Луцьк" Павла Рудецького.

Нині ходити біля небезпечних археологічних розкопок просто-таки небезпечно. Працівники держінспекції з архбудконтролю, які б мала відслідковувати порушення та турбуватись за безпеку тамтешніх людей, просто вмивають руки, мотивуючи це тим, що без відповідної скарги перевіряти дотримання всіх норм не мають права.

Заступник начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Леонід Герасим’юк розповів: «Відповідальність більш за все має нести та структура, яка виконує в даний момент певні роботи… Інспекція може виявити такі порушення і на території будівельного майданчика, якщо сталося так, що під час виконання археологічних робіт вилізли за межі майданчика чи зруйнувався паркан, то напевно, що той хто спричинив, має привести в порядок».

Так вже повелося, що заворушаться владці тільки після того, як трапиться лихо. А поки паркан так і висить над трьохметровою прірвою.