За півроку працівники Волинського обласного тервідділення Антимонопольного комітету України виявили та припинили порушень майже на 38 мільйонів гривень, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».
Як розповів на брифінгу голова обласного тервідділення АМКУ Віктор Гупало, від початку року до їхнього відомства надійшло 55 звернень, за результатами яких розглянуто 39 справ та накладено 407,5 тисяч гривень.
Зокрема, в Іваничівській центральній райлікарні встановили завищену вартість за проведення обов’язкових медоглядів. Причиною став неправильно складений кошторис на надання цієї послуги. Тож, антимонопольниками було складено припис і рекомендації щодо приведення тарифу до відповідної норми. Таким чином, економічний ефект склав 97,4 тисячі гривень.
Окрім того, завищені ціни на свої послуги встановив Ковельський водоканал. Як довели антимонопольники, підприємство на 1 кубічному метрі води наживалося понад міру більш як на 19 копійок, що дало 552 тисячі гривень економічного ефекту. «З одного боку заробляло комунальне господарство, а з іншого боку споживачі на цьому переплачували», - резюмував факт Віктор Гупало.
Не конкурентно діяв і Луцький ремонтний завод «Мотор», котельня якого забезпечує теплопостачання і для навколишніх будинків. Голова обласного тервідділення АМКУ розповів, що таким чином його відомство не дозволило нажитися на суму в 765 тисяч гривень.
Неконкурентно поводилися і на ринку вивезення та утилізації сміття. Луцьке КП «Спецкомунтранс» спіймали на перевищенні цін при обслуговуванні довколишніх населених пунктів. У результаті підприємство зобов’язали сплатити 15 тисяч гривень штрафу та привести тарифи до норми.
Також спільно з прокуратурою області антимонопольники виявили завищення цін обласною місцевою філією ДП МВС «Інформ-Ресурси» через надмірну плату за утримання транспортних засобів на штрафмайданчиках.
Разом з тим, за інформацією антимонопольників, нині спостерігається перехідний період у фармацевтичній галузі Волині. При сталій кількості аптечних пунктів стає менше суб’єктів господарювання на цьому ринку. Між ними, з огляду на жорстку конкуренцію в галузі, йде серйозна боротьба за споживача методом зниження цін та акційних пропозицій. Разом з тим, у рази збільшилася кількість гравців на ринку хліба. Зокрема, тільки у Ковельському районі нарахували до 15 виробників при тому, що не так давно їх були одиниці.
Як і щороку, у цей період сезонно піднімаються ціни на цукор. Антимонопольники уже попередили головних виробників: Гнідавський цукровий завод та ТзОВ «Західна цукрова група». Тож, після отриманих рекомендацій вартість солодкого продукту знизили.
Також Віктор Гупало розповів, що загалом в області слідкують за поведінкою учасників на понад сотні ринків товарів та послуг.
Коментарі
коментарів немає