Голова Волинської ОДА Борис Клімчук переконаний, що ціна підвищена безпідставно і необгрунтовано. Про це губернатор заявив в інтерв’ю інтернет-виданню «Під прицілом».

«Для мене так само однозначно, що ми приведемо все в відповідніть. Шкода тільки, що доводиться витрачати сили на очевидні речі. Але це наша держава. Маємо те, що маємо. Це абсолютно суб’єктивне, невмотивоване рішення начальника», - заявив губернатор.

Разом з тим, Клімчук запевнив, що ситуацію будуть врегульовувати винятково в законний спосіб – торфозавод перевірятиме податкова, фінінспекція, прокуратура. Розібратися обіцяє у найближчий спосіб.

Нагадаємо, різке збільшення вартості торфової сировини зацікавило віце-прем’єра Олександра Вілкула під час його візиту на Волинь. Урядовець доручив розібратися  у ситуації керівництву області. Ціна на торфокрихту, яка є відходами виробництва торфобрикетів і використовується для опалення окремих бюджетних та соціальних установ області, раптово зросла з 45 до 315 гривень за тонну.

Нині ДП «Волиньторф» очолює Олександр Шульга, якого у березні призначили на цю посаду у Мінпаливенерго, розірвавши контракт з попередником Іваном Киричиком. Нагадаємо, довкола зміни директора на заводі тоді розгорівся серйозний скандал - проти призначення нового керівника протестував весь трудовий колектив.

У телефонному коментарі на запитання кореспондента «Під прицілом» пояснити підвищення ціни на торфокрихту Олександр Шульга зголосився розповісти усе не раніше наступного вівторка. Щоправда, зауважив, що ціну зараз тимчасово знизили до попереднього рівня.

Голова Волинського тервідділення Антимонопольного комітету України Віктор Гупало 24 липня під час брифінгу повідомив, що йому не зрозуміле таке значне підняття заводом ціни на цей товар.

«Це відходи виробництва. Відходи щось коштують. Навіть ті пляшки, що ми здаємо чи ставимо біля смітника щось котують. Цілі заводи на тому мільйони заробляють. В даній ситуації крихта теж має свою ціну. Якщо тона брикету коштує до 500 гривень, це брикет, форма, технологію має, кидаєш в піч і воно горить. А тут відходи, те, що відрізається, залишається - 315», - підсумував ситуацію головний антимонопольник області.

«А з чим пов’язано, то я вам скажу. Тому що сьогодні уже дядько примудрився ставити вітрячок, піддувку і цю крихту використовує для опалення своєї хати, квартири, там, де є індивідуальне опалення. Цим скористався зараз монополіст, який має єдиний в Україні торфобрикет і має цю крихту», - озвучив свою позицію голова громадської ради при тервідділенні Володимир Блаженчук.

«Контракт складається з заробітної плати. Якщо покажуть, що там спеціалісти зараз там по мільйону отримують, то це обґрунтовано, і це затрати собівартості. Якщо покажуть, що там паливно-мастильні матеріали і інші витрати – відрядження, які зв’язані з Америкою, і перельотами через океан – можливо...», - запевнив Віктор Гупало.

«То ви вже секрети видаєте», – прозвучала репліка від журналістів.

Між тим Віктор Гупало розповів, що викликав директора до себе на завтра і вони разом порахують що зумовило підвищення ціни на торфокрихту з 45 до 315 гривень. Тільки тоді ситуація стане зрозумілою до кінця.