Нещодавно Господарський суд Волинської області вирішив спір між Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Волинській області та ПП «Ніксервіс», яке, купивши колишнє військове містечко під Луцьком, дозволило розкрасти там майно, - інформує «Під прицілом».

Так, РВ ФДМУ по Волинській області звернувся з позовом до ПП «Ніксервіс» про розірвання договору купівлі-продажу, повернення об'єкту у власність продавця та стягнення неустойки в розмірі 1 472 800 гривень.

В свою чергу, ПП «Ніксервіс» подало зустрічний позов до РВ ФДМУ, але з незрозумілих причин відмовилося від нього.

Нагадаємо, що ще у 2008 році між регіональним відділенням ФІДМ України по Волинській області та ПП «Ніксервіс» було укладено договір купівлі-продажу об'єкта аукціону. За договором підприємство придбало собі колишнє військове містечко №42 разом із земельною ділянкою в 3 гектари, що в селі Лище Луцького району. Ціна майна становила 6 613 671 гривню.

Проте через те, що наразі земельна ділянка пустує і її потрухи розкрадають, регіональне відділення ФДМУ по Волинській області звернулося до суду з позовом, в якому просить повернути ділянку.  

Відомо, що рішенням Господарського суду Волинської області позов Регіонального відділення ФДМУ по Волинській області було вирішено задовольнити.

Відтак, було розірвано договір купівлі-продажу державного майна об'єктів колишнього військового містечка №42 разом із земельною ділянкою, що знаходиться в селі Лище Луцького району.

Тож, рішенням суду було зобов'язано ПП «Ніксервіс» повернути у власність РВ ФДМУ у Волинській області майно та стягнено з підприємства 1 472 800 гривень неустойки, а в задоволенні зустрічного позову відмовлено.

Однак постановою Вищого господарського суду України попереднє рішення Господарського суду було скасовано, а справу передано на новий розгляд. В постанові йшлося про те, що між ПП «Ніксервіс» та підприємцем Оксаною Лавейкіною було укладено договір про спільну діяльність.

Так, підприємство домовилося з жінкою спільно збудувати запланований житловий будинок в селі Лище. Зокрема, Оксана Левайкіна отримувала на початку 30% від усього новозбудованого будинку.

Відтак, з метою фінансування будівництва житлового будинку Лавейкіна передала свій депозит у заставу для отримання кредиту. Так, для здійснення розрахунків за договором купівлі-продажу були використані кошти жінки та укладений договір застави майнових прав на її гроші в сумі 100 тисяч євро.

З часом, між Оксаною Левайкіною та ПП «Ніксервіс» було укладено додатковий договір до договору про спільну діяльність. Згідно з ним жінка зобов'язалася повернути банку гроші по кредитному договору та після завершення будівництва будинку отримати у власність 40% від його загальної площі.

Тож, Вищий господарський суд України скасував вказану вище постанову, тому що вважав, що нею порушуються права Левайкіної.

Під час нещодавнього нового судового розгляду позивач в поясненні розповів, що зобов'язання по договору про спільну діяльність між Лавейкіною та ПП «Ніксервіс» не впливають на відносини, які врегульовані договором купівлі-продажу державного майна, укладеному між РВ ФДМУ по Волинській області та підприємством. Так, за словами позивача, це не перешкода для розірвання спірного договору через невиконання підприємством договірних зобов'язань.

Окрім цього, представник позивача впевнений, що порушення майнових прав Лавейкіної за договором про спільну діяльність не позбавляє її права звернутися з позовом до суду про відшкодування підприємством завданих їй збитків.

Однак ухвалою Господарського суду було зупинено провадження у справі за позовом РВ ФДМУ по Волинській до ПП «Ніксервіс», адже виявилося, що наразі розглядається справа за позовом ПП «Ніксервіс» до РВ ФДМУ по Волинській області про внесення змін у договір. Отож, до закінчення цієї справи суд не може розглядати їй аналогічну.

Після поновлення провадження позивач подав клопотання, в якому він відмовляється від вимоги зобов'язати відповідача повернути об'єкт державного майна разом із земельною ділянкою у його власність. Тож, суд розглядає вимогу позивача про розірвання договору купівлі-продажу та стягнення неустойки в розмірі 1 472 800 гривень.

На судове слухання відповідач не з’явився, як і сама пані Левайкіна. Тож, суд вирішив розглядати справу за відсутністю відповідача та третьої сторни – Оксани Левайкіної.

Відтак, суд вирішив позов задовольнити повністю та розірвати договір купівлі-продажу колишнього військового містечка № 42 разом з земельною ділянкою в селі Лище укладений між РВ ФДМУ по Волинській області та ПП «Ніксервіс» й стягнути з підприємства 1 472 800 гривень.