Немає грошей - немає лікування. З порожнім гаманцем до міських поліклінік лучанам йти відтепер не варто. Бо тут без будь-яких попереджень та розпоряджень, так звані благодійні внески, стали обов'язковими, - повідомляє ТРК «Аверс».
Про те, що таке благодійність в медустановах пацієнти чули й раніше. Однак віднедавна відчули, що це стало обов’язковим. І якщо раніше люди сплачували гроші лише за окремі послуги, то тепер платити треба навіть за здачу найпоширеніших аналізів.
Одна з пацієнток Луцької поліклініки № 2 розповіла – ще тиждень тому аналізи у медичній установі були безкоштовними, а тепер все по-іншому: «З 22-го числа, без попередження, без будь-якої інформації , без будь-яких розпоряджень ввелася оплата. Моя оплата становила приблизно 37 гривень».
Пацієнти поліклініки розповіли, що спершу хворий приходить на обстеження до сімейного лікаря, а той в свою чергу дає йому направлення на здачу потрібних аналізів. І якщо раніше до лаборанта хворий йшов із направленням, то тепер із квитанцією про оплату. Пацієнти констатують, проплата здійснюється майже, як за товар у магазині.
За словами людей, які встигли зіткнутися з подібними нововведеннями, гроші просять в усіх, у студентів, працюючих та навіть у пенсіонерів. Як розповідають пацієнти, в средньому аналіз сечі кошує 5 гривень, крові — 10. За один похід у поліклініку люди віддають в средньому 20-ть гривень. Дехто більше. Цікаво й те, що квитанцію за оплату, медперсонал не лишає платнику.
Виконуюча обов’язки заступника головного лікаря І рівня Наталія Крищук: «Немає такого, щоб насильно когось послали до каси, - заплатіть, бо без того не візьмуть у вас тих аналізів… Благодійні внески це є благодійні внески, це ніхто не вимагає з них коштів, це вони підписують добровільну згоду на внесення певної суми коштів… Ми знаєм що маєм закупити для достатнього забезпечення медичної допомоги пацієнта. Закупити дизрозчин, закупити для рентген апарата фіксатор. Ми маємо десь ці кошти взяти, ну і ми змушені просити благодійних внесків пацієнтів». Пані Крищук також пояснює й інше - у поліклініці працює госпрозрахункове відділення, і для немісцевих пацієнтів адміністрацією поліклініки було розроблено певні тарифи для обстеження.
І справді у заяві, яку дають пацієнту, йдеться про добровільну згоду на здійснення внеску, однак парадокс: без оплати, аналізів ніхто не прийме. До слова, поки журналісти ТРК «Аверс» спілкувались із заступником головного лікаря, на віконечку біля реєстратури, де приймають оплату за медичні послуги, табличку про благодійні внески прибрали. Таку собі примусову благодійність заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Іван Грицюк назвав неправомірною.
Тож, як з’ясувалося, вище керівництво медустанов про проблему знає. Однак вдіяти із цим чомусь поки нічого не може. А пацієнтам слід пам’ятати, що благодійний внесок перш за все здійснюється з доброї волі, а не примусово.
Коментарі
5555555
25.07.2013 14:13:39
Мабуть більшого бардаку, як в нашій медиці не можна знайти ніде..Ви будь - ласка підіть у 2- у міську лікарню. Вам надасть послуги лікаоня, а Ви заплатитие на благодійний фонд. Якби за надані послуги лікарні і кошти ішли в лікарню, тоді б і медикаменти і лікування не було б таке платне. Цікаво , що всі , а особливо губернатор так наполягає на зміни в медицині нічого не знає, чи ще одне джерело доходів.
2222
25.07.2013 14:38:06
Треба починати не з медицини, а з ситуації в державі. Якщо за медичні послуги заплатити лікарні, то кошти потраплять в Держказначейство, де й застрягнуть. А Фонд на ті гроші може закупити і передати лікарні необхідні медикаменти.
Знаюча
25.07.2013 15:10:12
Типу це новина, нема грошей, то іди додому і вмирай(((((і всеодно на клятву Гіпократа, комерція і тільки вона
Знаюча
25.07.2013 15:13:21
Так це ще мало, от якщо порівняти з обласною лікарнею, то як зайти в якийсь кабінет, потрібно піти в місію "Надія" (типу аля благодійсність), узі 70 грн, чек віддаєш в руки лікарю, і лише тоді можеш забрати картку, аназір крові на різн ітам речовини, 102 гривні. Як лягаєш в лікарню тобі пишуть список, який коштує 1350 гривень, а там і порошки і хлоркаі мусорні пакнти і ще купа непотрібу і пару ампул.
=)
25.07.2013 15:40:43
Луцькі поліклінікі в такому ганебному стані! Лежав в інфекційний - заплатив 30 гривень благодійного внеску. На це гроші не шкода було, хоча ці внескі наврядчи допомодуть розвитку лікарні. А от лікування вийшло близько 1300 грн. це більше половини моєї заробітньої плати. Це при тому що кожен громадянин має право на безкоштовне лікування! Влада! Хлопці! Робіть щось, робіть страхову медицину! А до того ще булоб непогано позбавитись від такого явища як неофіційне працевлаштування... Або з держ бюджету сплачуйте лікування громадян... Бо я вже бачу, що легше померти!
Татьяна
26.07.2013 09:13:11
А що вас дивує? Повинна ж гол.лікар Кравчук за щось добудовувати свою клініку?! Чи ви може хочете, щоб у свій бізнес вона власні кошти вкладала? Нема чого! Хай пенсіонери профінансують. Правда, ще не факт, що за їхні гроші їм нададуть відносно якісні послуги.
місцевий
26.07.2013 11:09:56
Почекайте, кілька місяців у тому, тут же була замітка, де, здається, Кошель говорив, що внесок абсолютно благодійний. Для цього треба написати заяву, якщо погоджуєтесь або навпаки - відмовляєтесь. Кому не ліньки, а особливо журналістам "Р-Р", знайдіть ту замітку та прокоментуйте.
Анонім
26.07.2013 11:23:18
До відома, прибудову до поліклініки здійснює "Волиньфарм"