Тема будівництва сміттєпереробного заводу у Ковелі стала головною на черговій сесії міської ради, повідомляють у Ковельському міськвиконкомі, - пише ПроКовель.

Нагадаємо, місто отримало пропозицію від інвестиційної компанії «МАРКОНІ» щодо будівництва сміттєпереробного заводу. На 37 сесії міської ради депутати дали дозвіл Товариству з обмеженою відповідальністю «Інвестиційна компанія «МАРКОНІ» на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для зведення заводу з переробки твердих побутових відходів.

Але не всі мешканці міста підтримують цю ініціативу. У разі із зволіканням прийняття рішення щодо будівництва заводу, Ковель може втратити серйозного інвестора, який готовий уже сьогодні вкладати кошти у будівництво, що вирішить екологічну проблему. Підприємство розраховане на 40 робочих місць. Загальна вартість проекту становить 15-20 мільйонів євро. 

За санітарними нормами України відстань від підприємства до житлового помешкання повинна бути не менше 500 метрів. На заводі відбуватиметься сортування (за допомогою води та повітря), переробка органічних відходів, сортування неорганічних відходів та вироблення газу, який виділятиметься під час процесу переробки відходів. Представники інвесторів переконують, що діяльність заводу не завдасть екологічної шкоди довкіллю. Також завод буде (якщо його все ж побудують) використовувати сировину існуючого полігону з подальшою його рекультивацію. 

Нині щорічно з міста на полігон твердих побутових відходів вивозиться майже 138 тисяч  кубічних метрів побутового сміття. Цього замало, аби завод працював рентабельно, адже потужність даного підприємства становить 150 тонн на добу. Тому послугами заводу зможуть користуватися не лише ковельчани, а й мешканці прилеглих територій, які і сьогодні вивозять побутові відходи на існуюче сміттєзвалище. 

Проблема утилізації, вивозу сміття для Ковеля поглиблюється. Адже нині діюче сміттєзвалище переповнене, межі його розширити неможливо, бо землі навколо перебувають у приватній власності. Як зазначив міський голова Олег Кіндер, вивозити сміття далеко за межі міста вкрай буде невигідно ковельчанам, бо тоді прийдеться підняти існуючий тариф на цю послугу у шість разів, що стане додатковим тягарем для ковельчан та і відповідної техніки у місті бракує.

Депутат Сергій Кошарук на початку сесії озвучив резолюцію громадських зборів, які в цей день пройшли на площі біля Будинку рад. В ній йшлося про те, що мешканці міста Ковеля не підтримують будівництво сміттєпереробного заводу інвестиційною компанією «Марконі». Вони вважають, що проект становить екологічну небезпеку і загрожує здоров’ю жителів міста Ковеля. Саме з такими вимогами представники громадськості прийшли до сесійної зали.

Аби не нагнітати обстановку, міський голова на пропозицію керівника фракції ВО «Батьківщина» Василя Дудки, оголосив перерву у роботі сесії. Після проведених переговорів Олег Кіндер звернувся до присутніх у залі з пропозицією створити робочу групу з вивчення резолюції громадських зборів у складі 10 чоловік: 5 - представники громадськості, 5 – депутати.

Також на запрошення фірми «Марконі» запропоновано відрядити кількох ковельчан в Ізраїль, у складі фахівців та представників громадськості, для ознайомлення з роботою подібного уже діючого заводу. 

Міський голова запросив усіх зацікавлених на наступну сесію для заслуховування звіту про результати роботи робочої групи та делегації, яка працюватиме в Ізраїлі. Депутати Святослав Степанюк, Юрій Оксенюк, Роман Ляшук та інші наголосили, аби ініціатива влади була зрозуміла ковельчанам, необхідно активізувати інформаційну кампанію із залученням фахівців та інвесторів. 

Обранці громади зійшлися на думці, що при розгляді питання необхідно від політичної площини перейти до конкретних пропозицій. Відмова у наданні земельної ділянки інвестору для будівництва заводу, на чому наполягають окремі ковельчани, не вирішить проблеми утилізації та вивозу сміття в місті. Його накопичення створює загрозу екології міста та здоров’ю ковельчан.

Міський голова закликає громадськість з розумінням поставитись до існуючої проблеми та підтримати наміри влади щодо її розв’язання. Керівники міста готові розглянути усі ділові пропозиції,  рекомендації, що надійдуть від ковельчан з вищезазначеного питання.