Сьогодні в новоствореному комунальному закладі «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», що розташувався на вулиці Словацього, 28 розповіли про стан реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу», - інформує «Під прицілом».
Так, головний лікар КЗ «Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олег Куц повідомив, що наразі центр вже практично готовий аби у ньому працювали. Головний лікар показав готові до використання гардеробні для медиків, нові душові кабінки, кабінети та диспетчерські кімнати.
«Ми навіть і не очікували, коли це все будувалося, що можна буде таке зробити. Тепер ми маємо все про що можна було мріяти. Ще й до того ми маємо хороше фінансування, реформа йде добре та результативно», - розповідає Олег Куц.
Присутній на зустрічі начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк зазначив, що на сьогодні область має 120 карет швидкої допомоги, 70% з яких планується змінити на більш нові.
«Закупимо 20-30 нових автомобілів. Я думаю, що за два роки ми матимемо вже всі нові автомобілі швидкої допомоги», - запевнив Ігор Ващенюк.
В свою чергу Олег Куц розповів, що усі бригади екстреної медичної допомоги, яких в закладі є 68, забезпечені корпоративним мобільним зв’язком, для швидкого реагування. В подальшому планується закупити обладнання моментального зв’язку з усіма бригадами одночасно.
В планах є створити 22 пункти базування бригад екстреної медичної допомоги , 10 з яких вже буде створено цьогоріч.
Відомо, що на цей рік збільшено видатки на утримання Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на 7 353 гривні. Також центру додатково виділятимуться 150 тисяч для придбання електрокардіографів. Завдяки місцевому бюджету на придбання медикаментів центру буде виділено 7,3 мільйони гривень.
Головний лікар закладу розповів, що з початку роботи центру бригади екстреної медичної допомоги здійснили 114 843 виїзди, з яких 79% зареєстровані як екстрені випадки.
В новоствореному закладі запевняють, що бригади доїжджають до пацієнтів в межах міста не більше аніж за 10 хвилин, а що ж стосується сільської місцевості, то в межах 20 хвилин.
Щодо скорочень робочих місць, яких так побоювалися працівники при реорганізації медичного закладу, то головний лікар повідомив, що жодних скорочень не відбувалося, а навпаки кількість персоналу збільшується. Наразі в центрі екстреної медичної допомоги працює 1005 медичних працівників.
Також Олег Куц розповів і про заробітну плату медпрацівників й заявив, що якщо на сьогодні фельдшера отримують близько 1, 5 тисячі гривень, то з жовтня їхню заробітну плату буде збільшено на 40%.
Коментарі
коментарів немає