Права 7 тисяч дітей поновили за останні півроку та відшкодували 1,4 мільйона гривень на їхню користь. Від незаконних дій постраждали і юні волиняни, - інформує Волинський інформаційний портал.

Про це повідомив відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

Органи прокуратури України провели комплексні перевірки додержання житлових та майнових прав дітей, під час яких було встановлено порушення закону в діяльності органів державної виконавчої влади, житлово-комунальних підприємств та інтернатних закладів. Про це повідомив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Генеральної прокуратури України Володимир Вишинський.

Зокрема органи опіки та піклування не дотримуються порядку здійснення правочинів з майном та житлом неповнолітніх, не контролюють виконання батьками зобов'язань стосовно майнових прав дітей.

«Так, посадовці виконавчого комітету міської ради у Волинській області надали особі, позбавленій батьківських прав, дозвіл на продаж квартири, де проживали двоє її дітей. Внаслідок незаконних дій малолітні втратили дах над головою. За цим фактом розпочато кримінальне провадження. В ході досудового розслідування права дітей поновлено - вони отримали нове помешкання», - сказав він.

Усього прокурори за фактами незаконних дій з житлом та майном дітей розпочали 44 кримінальних провадження. Заявлено близько 100 позовів про визнання недійсними договорів купівлі-продажу, дарування, застави житлових приміщень, укладених з порушенням закону, а також рішень суб'єктів владних повноважень стосовно житла неповнолітніх та усунення перешкод у користуванні ним.

Як повідомив Володимир Вишинський, керівниками більшості інтернатних закладів, як державними опікунами, не вживається вичерпних заходів до захисту соціальних прав дітей, оформлення їм спадкового майна. Крім цього, зазначив начальник Головного управління, за втручання прокурорів у Волинській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій областях дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, виплачено понад 200 тисяч гривень одноразової допомоги після досягнення ними повноліття.

Також Володимир Вишинський звернув увагу на те, що на майновий стан дітей негативно впливає і неналежне виконання батьками своїх обов'язків щодо їх утримання. Нерідко кошти державної допомоги використовуються ними не за призначенням, а на придбання алкоголю, розваги тощо.

Підсумовуючи, Володимир Вишинський повідомив, що всього за результатами проведених перевірок прокурорами поновлено права 7 тисяч дітей, а на їхню користь відшкодовано 1,4 мільйона гривень соціальних та інших виплат. Задоволено більш ніж 130 позовів прокурора на суму 2,2 мільйона гривень. Понад 500 службових осіб органів державної влади, які не забезпечили належного захисту прав дітей, притягнули до відповідальності.