Без доручення на керування автомобілем не можна виїхати закордон, - повідомляє ICТV.

Так, доручення  на керування автомобілем зіпсувало поїздку до Росії Ольги Скрипник. Її не пустили, бо машина не її. А в дорученні не сказано, що вона має право виїжджати закордон.

«На російській подивилися і завернули, тому що немає права керування за кордоном. Перед нами люди виїжджали, у яких було написано: право керування машиною і за межами України», - каже автомобіліст Ольга Скрипник.

Українські митники навіть не попередили Ольгу про те, що на російській стороні її можуть чекати проблеми. Навіть не запитали про Доручення.

«Вони її навіть не розгортали. Вони подивилися – машину не крали. Навіть не дивилися на доручення. Наших не цікавить це», - говорить старший інспектор ДАІ Чернігівського міського відділу Віктор Прядко.

Попри те, що в Україні Доручення не обов’язкове на чужу машину, але в росіян та білорусів питають про його існування. Адже в документі може бути заборона на виїзд закордон.

«Слід  пам’ятати, що такі  документи  можуть  містити  припис: «без  виїзду  за  кордон». Тобто громадянам потрібно звернути на це  увагу», - радить начальник відділу організації митного контролю Чернігівської митниці Міндоходів Володимир Подоляко.

Щоправда, в Державтоінспекції пропонують інший варіант. Прийти з Дорученням і отримати тимчасовий талон власника. Його дія обмежена в часі. А старий документ не знищується, а зберігається в архіві допоки власник його не забере.

«Тобто для  виїзду  за  кордон  водії   повинні  звернутись  до  органів  реєстрації , до  МРЕУ, і  змінити  доручення, здати туди завірену  копію, отримати талон тимчасового власника  на  строк  дії  доручення, яке  дійсне  за  територією  України», - каже старший інспектор ДАІ Чернігівського міського відділу Віктор Прядко.

Але отримати талон тимчасового власника дорого і займає багато часу. Тому українці віддають перевагу Генеральним дорученням. Головне не забути вписати в документ право виїзду закордон.