Лише за цей місяць в Україні виявили майже 400 інтернет-афер та фінансових пірамід. Легковірним задешево продавали неіснуючі товари, обіцяли автомобілі за копійки та навіть бізнес на Панамських островах. Результат завжди був однаковим - злочинці брали гроші і зникали, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Мінус чотири з гаком тисячі гривень - так закінчилися для киянина Євгена торги на інтернет-аукціоні. Він хотів купити планшет. Такою життєвою наукою, каже Євген, він завдячує луганському шахраєві із ніком kostya_kostya1. Той показав, скільки коштують мрії. Десь біля мільйона гривень люди заплатили за брендові телефони та планшети. Шахрай спочатку і справді продавав їх задешево, щоб заробити собі репутацію. А коли грошовитих клієнтів назбиралося 200 осіб – просто зник.
Лише за цей місяць, кажуть у міліції – виявили 386 фактів інтернет-афер. Продаж повітря замість товару, твердять, нині найпопулярніша схема. Однак десятки тисяч гривень втрат на псевдопродажах, стверджує працівник управління боротьби із кібер-злочинністю, - дрібниці у порівняні з фінансовими-пірамідами у Мережі. Лише зараз їх в українському Інтернеті майже сотня. Не лякала їх навіть панамська адреса та телефони, яких не існувало взагалі.
Гроші вкладувалися не через банки, а через системи платежів, де практично неможливо відслідкувати призначення платежу. На такій схемі 5-ро постраждалих разом втратили 150 тисяч гривень. Однак усіх перевершили одесити, які задешево продавали авто у розстрочку. Машин, звісно, ніхто зі ста п'ятдесяти вкладників так і не побачив. А от свої гроші тепер змушені повертати через суд. Самі ошукані пояснюють - інколи за дешевизною ганяються через безвихідь, а інші просто не бояться постраждати. Найгірше, що потім, кажуть міліціонери, потерпілі і заяв у міліцію не пишуть. Адже вкластися в аферу їм часто пропонують рідні. Та більшість не вірить, що зможуть повернути гроші.
Коментарі
Поля
11.08.2013 16:30:42
"Без лоха и жизнь плоха..." Ну як можна вірити в такий важкий час ось так легко ???