3,4 мільйона гривень планують використати цьогоріч з обласного бюджету на реалізацію Програми профілактики, лікування та невідкладної допомоги для людей з гострою патологією, - повідомили у прес-службі Волинської ОДА.
Волинь стала першим регіоном в державі, де комплексно підійшли до вирішення проблеми серцево-судинних захворювань. У 2011 році розробили і затвердили комплексну регіональну програму запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард – здоров’я вашого серця» на 2011-2013 роки.
Про результати впровадження Програми розповів керівник обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису, доктор медичних наук, професор Андрій Ягенський, який до того ж є науковим керівником координаційного центру програми «Волинькард».
За останні три роки на Програму з профілактики, лікування та невідкладної допомоги для людей з гострою патологією виділили понад 7 мільйонів гривень, зокрема, у 2011 - майже 1,9 мільйона гривень, у 2012-му – 1,8 мільйона гривень.
Керівник обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису, доктор медичних наук, професор Андрій Ягенський розповів, що в обласному центрі кардіоваскулярної патології та тромболізису завдяки розчиненню тромбів у судинах ставлять на ноги 50-60 хворих з інфарктами. Тромболізис проводиться безплатно. Ліки, що розчиняють тромб, вміють вводити фахівці реанімаційних відділень майже у всіх районах, та навіть фахівці бригад екстреної медичної допомоги.
Окрім цього, вперше на Західній Україні в Луцьку взялися робити тромболізис хворим із ішемічним інсультом. «Головне, щоб пацієнт звернувся якомога раніше. При інфаркті так зване часове вікно, протягом якого доцільно вводити препарат, становить 6-12 годин. При інсульті часове вікно – всього 3 години. Завдяки програмі «Волинькард» тромболітики для хворих на інсульт є, і вони безплатні», - наголосив він.
Фахівці констатують: щороку на Волині реєструється понад 800 випадків гострого інфаркту міокарда та більш ніж 2000 - гострих коронарних нападів. Лікарів стверджують, що за умови своєчасного звернення у спеціалізовані центри таких хворих можна врятувати, дати їм шанс для повноцінного подальшого життя. При інфаркті є два методи – коронарографія зі стентуванням та тромболізис. Лише за перші два роки дії програми в кардіоцентрах області проведено 430 коронарографій і 30 стентувань.
Довідково:
За останні три роки завдяки прямим дорученням Президента України Віктора Януковича волинські лікарні отримали надсучасного діагностичного обладнання майже на 5,3 мільйони гривень. За ці кошти придбали високотехнологічне обладнання для двох кардіоцентрів: кардіохірургії – на базі Волинської обласної клінічної лікарні, а також тромболізису і кардіваскулярної патології – на базі Луцької міської клінічної лікарні. Так, у 2011-2012 роках Волинь отримала два ангіографи (Волинська обласна клінічна лікарня та Луцька міська клінічна лікарня), магнітно-резонансний томограф (Волинська обласна клінічна лікарня), 16-сканний комп’ютерний томограф (Луцька міська клінічна лікарня).
Коментарі
скептик
12.08.2013 19:26:52
Что, 53 ляма гривен? Может запятую забыли поставить 5,3млн?