Сьогодні у міській раді відбулась зустріч дільничих інспекторів Луцька з експертом спільного проекту МВС України та відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Джимом Альбрехтом. На нараді обговорювались питання розвитку співпраці міліції та громади заради покращення результативності та ефективності роботи працівників міліції. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
У зустрічі також взяли участь перший заступник голови Луцької міської ради Святослав Кравчук, заступник начальника управління – начальник міліції громадської безпеки УМВС України у Волинській області полковник міліції Володимир Поліщук та начальник Луцького МВ УМВС України у Волинській області полковник міліції Василь Марчишак.
Джим Альбрехт, який багато років пропрацював у поліції Нью-Йорка, поділився власним досвідом реформування роботи поліції. Він розповів, що раніше поліція не була здатна зменшити злочинність у місті. І тільки після впровадження програми «Співпраця поліції та громади», злочинність у місті знизилась на 90%. Спілкування з людьми дозволило зрозуміти передумови виникнення проблем, та застосувати дієві методи їх усунення.
Колишній поліцейський навів приклад того,як його колеги змогли вирішити проблему злочинності в окремо взятому районі.
«У нас в місті є парк у цьому парку є гарні дерева, квіти. Людині для того щоб потрапити до себе в будинок треба було пройти з вулиці через цей парк. Проблема полягала в тому, що увечері коли ставало темно, парковою рослинністю користувалися злочинці і наркомани. Люди які проходили через цей парк могли постраждати від тих чи від інших. Поліція отримувала заяви від постраждалих, але далі нічого не відбувалося. Застосувавши новий підхід «Співпраця поліції та громади» ми зрозуміли, що у парку було погане освітлення, розрослися дерева», - розповів Джим Альбрехт.
Тож поліцейські надали рекомендації міській владі щодо освітлення, та зменшення кількості рослинності у парку. Це ніби не входить у обов’язки поліції але ці кроки допомогли знизити рівень злочинності.
Святослав Кравчук зауважив, що поліція США йшла цим шляхом близько 100 років. Але в лучан є можливість впровадити програму «Міліція і громада» набагато швидше, користуючись досвідом країн, які вже пройшли цей шлях. Тож луцькі правоохоронці запевнили, що готові до змін, і вже в недалекому майбутньому вдадуться до подібних закордонних практик.
Коментарі
Южанин
15.08.2013 19:15:33
Дожились. В 80-х американцы учились у нас опыту оперативной работы, а теперь учат. Позорище какое.
Пришліть на ринок
15.08.2013 19:37:56
може поліцай зуміє розрізнити товщину металу та шиферу на покритті даху, бо міліція пів року таке складне питання не може осилити.
місцевий
16.08.2013 11:30:08
Поки не створили фонд співпраці із громадськістю, не могли второпати, що проблема в освітленні парку та рослинності ? Ха-ха!!! Не смішіть людей, - співпраця там полягає у тому, що кожен запросто донесе на свого сусіда, якщо той порушив закон. От і вся співпраця. А ще куча інформаторів, яким за це гроші платять. Розробіть систему винагород нашим громадянам за допомогу у розкритті злочинів і результат буде. А про порушення з фінансами, кришування та чиновницький бардак у нас люди багато що можуть розказати. Тільки займатися цим чомусь ніхто не хоче ( лише формально і то факти не підтвердяться). P.S.І не надійтеся, що після такої "плідної" розмови у Луцьку освітлення стане краще.