Сьогодні, 20 серпня, у Луцьку на Привокзальній, 13 відбулося відкриття першої черги амбулаторії загальної практики - сімейної медицини. ЇЇ вирішили облаштувати за найвищими стандартами, тож амбулаторію обладнали сучасним медичним устаткуванням та новітніми інтернет-технологіями, - інформує «Під прицілом».

У відкритті взяли участь Луцький міський голова Микола Романюк та начальник управління охорони  здоров’я міської ради Федір Кошель. Зокрема головний медик повідомив, що тут працюватиме три лікарі загальної практики – сімейної медицини, педіатр та акушер-гінеколог. В амбулаторії обслуговуватимуть майже 10 тисяч населення Привокзального мікрорайону, серед яких 8 тисяч дорослих та 2 тисячі дітей.

Наразі це – шоста амбулаторія в Луцьку. Ще 9 амбулаторій планують відкрити у місті до 2017 року. Всього ж в обласному центрі Волині облаштують 20 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Тож міський голова Микола Романюк запевнив, що ці амбулаторії користуються попитом у людей.

Разом з тим, він зауважив, що єдина проблема на сьогоднішній день це обладнання, яким необхідно забезпечити амбулаторію.

«Мінімальне обладнання є, але, на жаль, якщо ми бачимо тут кардіограф, який вже розказує навіть, а не те, що показує, то є ще кардіографи, які колись були… Але вони є. Треба постачати сучасним обладнанням амбулаторію. Лікарями ми забезпечені, план підготовки лікарів є», - заявив він під час відкриття.

Гроші на обладнання брали, за словами мера, з миру по нитці: «Щось за кошти першої поліклініки, гінекологічний кабінет допоміг обладнати «СКФ», фонд Ігоря Палиці запропонував обладнання для цієї ж амбулаторії. Далі працюватимемо – щось буде з міського бюджету, щось за рахунок поліклініки, щось проситимемо у меценатів, тому що все це робиться для людей».

Міський голова зауважив, що у лікарнях планують запровадити роботу з допомогою інтернет-технологій: «Якщо буде електронна база мешканців міста, які користуються амбулаторіями сімейного типу, послугами поліклінік і лікарень… Все це об’єднати у єдину мережу є у нас в планах. Якісь етапи треба розпочати впроваджувати все. Зараз порадитися з кимось із лікарів можна за допомогою скайпа  – це ми беремо собі на озброєння і будемо це впроваджувати».

На завершення він додав, що друга черга вступить в дію після звільнення приміщення диспетчерською службою Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.