Величезна злива, що пройшла у Луцьку місяць тому, може стати причиною руйнування лабораторії, де роблять дослідження на небезпечні вірусні інфекційні захворювання, - пише ВолиньPost.

Про це ще 1 серпня повідомила начальник головного управління Держсанепідслужби у Волинській області Наталія Янко, - стало відомо 30 серпня під час засідання бюджетної комісії Волинської обласної ради.

Про проблеми, що виникли в лабораторії, Янко поінформувала голову Волинської облради Володимира Войтовича. 

Янко зазначила, що під час зливи у будівлі управління Держсанепідслужби Волині на проспекті Волі, 55 зруйнувався дах та пошкодило стелю. Саме в цьому приміщенні розташовується санітарно-гігієнічна та бактеріологічна лабораторії.

Дощові води потрапили до приміщень з дороговартісним обладнанням. Окрім того, пошкодило покрівлю лабораторного корпусу.

"Через аномальні опади відбулося часткове затоплення приміщення вірусологічної лабораторії, що на вулиці Підгаєцька, 13, яка є режимним об’єктом", - йдеться у листі Наталії Янко. 

У цій лабораторії проводять дослідження на небезпечні вірусні інфекційні захворювання. Зокрема, вірусні гепатити А, В, С, ентеровіруси, в тому числі віруси поліомієліту та інші. 

Унаслідок зливи у вірусологічній лабораторії порушився мікроклімат, що вплине на вихід з ладу високотехнологічного лабораторного обладнання вартістю 1,5 мільйона гривень, заявляє головний санепідеміолог області. А ушкодження фундаменту та стін призведе до руйнації будівлі.

Тож, Наталія Янко попрохала розглянути питання щодо можливості виділення коштів з обласного бюджету. 

«Це дасть можливість забезпечити заходи по недопущенню поширення інфекційних захворювань серед населення міста Луцька та Волинської області», - зазначає Янко у своєму зверненні до голови облради.

Це клопотання розглянули в департаменті фінансів Волинської ОДА і зазначили: утримання Держсанепідслужби та її підрозділів здійснюється з держбюджету. 

А з місцевих бюджетів виділення коштів на структуру заборонено, окрім випадків, коли видатки здійснюються за рахунок вільних залишків або перевиконання доходної частини бюджету. 

Утім, як зазначили в департаменті, вільних залишків та перевиконання бюджету за станом на 1 серпня цього року немає.

Окрім того, волинським санепідеміологам в департаменті порадили діяти згідно з законодавством: вирішити питання в органі виконавчої влади, у сфері управління якого знаходиться об’єкт, що зазнав збитків.